Kansalaiset täällä pohjoisessa eiköhän ruveta poikotoimaan tuota tv- lupamaksua, koska met jouumma
maksamaan saman maksun kuin tuolla ruuhkasuomessa vaikka meillä ei ole kuin murto-osa kanavista mitkä näkyy,,
Mielestäni maksu pitäisi olla tarjottujen kanavien mukainen, eli mitä enenmpi näkyviä kanavia niin sitä suurempi maksu.
- eli nyt met kustannamma noita etelän iloja..
TV-maksu POHJOIS SUOMESSA
1
341
Vastaukset
- missä se nettikin
Muuta tänne etelän paratiisiin ja näät LISÄMAKSULLA lisää kanavia, joista vain muutamat on hyviä. KYTKYKAUPPA takaa aina niitä huonojakin kanavia. Laajemmin ajatellen tää ETELÄ on ihan korvessa, kun täällä ei voi katsoa kaikkia kivoja sateliitti kanavia. Suomi on KATVEESSA!! Jos lappia siis miettii, niin ei se paljon pahemmassa katveessa ole, paitti ne alueet, missä normaali anteeni ei näytä mitään.
VALITUS kannattaa kohdistaa VIESTINTÄMINISTERILLE, jolla on se taikasauva, mitä heilauttamalla tilanne voisi muuttua, mutta tuskin se naikkonen kovin heilaauttaa. Sillä on OMA masu täys ja kanavat näkyy, nääs. Siinä muuten taas kerran täysin SOPIMATON päättäjä, jolla ei ole edes muodollista osaamista aiheesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4124713Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1221875- 1451612
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751335Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151196Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔791166Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise151101Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään671046- 661012
- 381000