http://www.vts.fi/
Mukavia koteja muka'ville ihmisille ?
Lähetin kysymyksen VTS Kodeille ja jos vastausta ei tule noepasti ei sitä tule ollenkaan. Se on päivän sana sähköpostiaikakaudella. Ne jotka viitsivät vastata, vastaavat kysymykseen jopa samana päivänä. VTS Kodeilta sitä mukavuutta ei saa edes asumismuodossa. Annetaan sitten "Googlen" hoitaa homma.
Tampereella Jankassa kerrostalon pihalla "nuotia" takka joka oli kesällä runsaassa käytössä. Paikkakunnan kaikki juopot keräänty nuotion ääreen pitämään hauskaa ja meluamaan klo 1.00 jolloin jo viinat on loppu. Yö vietetään mukavasti porraskäytävän aulassa koska VTS Kodeilla on hieno "vartijointipalvelu" jossa vartija kiertää kohteita yöllä, no ehkä kerran vuodessa. Sunnuntainan meinas talossa asuva vanhempi rouva saada lättyynsä kun meni sanomaan nuotiotouhusta "juopoille" ja siinä kortteli kaiku juopon huudosta. Paikalla hiekkalaatikossa hääri kaksi alle kouluikäistä lasta ottaen esimerkkiä kuinka saa huutaa kurkkusuorana, varsinkin jos on viinat loppu. Pihapiirissä ei muiden lapsia näy kun juoppojen leirielämä karsii heikkohermoisimmat lapset kotiinsa. VTS Kodin slougani voisi olla "ränsistynejä koteja ulkona viihtyville"
VTS Kodit Tampere
1
690
Vastaukset
- pehkusuo
Asun hallilassa myös vts:n kämpässä ja tähän taloyhtiöön on asutettu kaiken maailman alkoholistit ja narkkarit. Usein rappukäytävien laseista on menty läpi, kun joku s*at*nan narkki on unohtanu ottaa avaimet mukaansa. Sitten joku idiotti rikkoo tällä hetkellä alueen autojen laseja öisin ja naarmuttelee niitä. Kuulin, että kesällä joku juoppo oli heittäny koko asunnon irtaimistonsa ikkunasta pihalle, siis jostain yläkerroksista. Kellarikomeroihin on menty ties kuinka monta kertaa.
Kyllä tuolla vartijaa näkee muutamana päivänä viikossa, mutta se on tosiaan se yks kierros illalla, minkä merkitys on nolla.
Ei ole tosiaan taso näissä vts:n kämpissä mikään kummonen. Noi juopot ja narkit pitäis laittaa ihan johonkun muuhun paikkaan asuun, kun lapsiperheiden keskelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja3482805Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1201549Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481380Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan151046Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa57997Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta28958En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm82933- 80908
Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo149898Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar205839