Sinine -salong Tallinnassa

Onko kenelläkään kokemuksia
raidoituksesta/leikkauksesta Sinine salongista
ja eritoten Reet -nimiseltä kampaajalta?
Mietin, miten kieli/värjaystekniikat sujuvat,
kun eivät kaikki hallitse englantia saati suomea, jota ei voi olettaa heidän puhuvan (ei ollut puhelimessa varatessani aikaa, joten en tiedä kielitaidosta). Kuva mukaan auttaa tietty asiaan, mutta sellaista ei nyt ole.
31016
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen ollut monta kertaa Tallinnassa eri kampaamoissa, viimeksi kävin Tarttossa.
Tallinnan kampaamoissa meikein kaikki osaavatpuhua suomea sujuvasti ja varmasti myös englantia ja on helppo saada sellainen väri ja leikkaus kun itse haluaa. Pienempiä syrjäkujilla kannattaa välttää.
Tarkoituksemme oli tilata Sininen salongiin 15.05.04 kauneus aikoja, mutta saimme tuttavan kautta Olympia hotellin kampaamosta ja Stokmanilta.
Kävin Sinisen salongin netti sivuilla ja siellä he maimostavat, että puhuvat suomea, aika uusi paikka ja tasokas. Löydät sen viro info sivuilta.
Olen aina saannut hyvää ja luotettavaa palvelua kampaamoissa, että rohkeasti vaan liikkeelle ja taatusti yllätyt hinta tasoon, verrattuna suomen hintoihin, puolet halvempaa.

Äänestä

...pari vuotta sitten kosmetologilla. Olimme varanneet ajat etukäteen puhelimitse ja kun menimme paikalle ei meitä osattu odottaa ollenkaan. Ei koko ajanvarauskirjasta löytynyt tietoa. Olimme varanneet kaksi jalkahoitoa ja kaksi kasvohoitoa. Saimme sitten hätäiset lomittain tehdyt kasvohoidot ja jalat jäivät hoitamatta. Hyvä oli hoito, mutta vähän oli pettymys tuo moka.

Itse olen kampaaja ja huomasin, että siinä kampaamossa käytettiin hyviä aineita ja paikka oli siisti. Siihen olen kiinnittänyt huomiota, että virolaisten kampaajien käsitys muodikkaasta hiustenleikkauksesta on vähän erilainen kuin suomalaisilla tai vaikka englantilaisilla ja ranskalaisilla. Olen nähnyt aika kamalia tekeleitä, mutta varmaan sieltä ihan hyviäkin kampaajia löytyy.

Äänestä
  • Terkut Sinine salongista ja Reetin kasittelysta!
    En ole juuri koskaan ollut nain tyytyvainen kampaajan jaljilta ja voin lampoisesti suositella paikkaa ja kampaajaa! Kampaaja kuunteli ja keskusteli kanssani n. vartin ennen aloitusta ja kertoi omia nakemyksiaan seka suositteli raitoja yhdella varilla ja perusteli miksei kahdella jne. Lopputulos oli haikaiseva ja leikkauskin onnistunut. Ehdottomasti menen seuraavalla kerrallakin samaan paikkaan!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väriä elämään kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia
raidoituksesta/leikkauksesta Sinine salongista
ja eritoten Reet -nimiseltä kampaajalta?
Mietin, miten kieli/värjaystekniikat sujuvat,
kun eivät kaikki hallitse englantia saati suomea, jota ei voi olettaa heidän puhuvan (ei ollut puhelimessa varatessani aikaa, joten en tiedä kielitaidosta). Kuva mukaan auttaa tietty asiaan, mutta sellaista ei nyt ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu