Haglöfs- takit

,.,.,.,.,.,.

en enää ikinä osta kyseistä takkia! kaksi kallista takkia olen ostanu ja kummastakin vetoketjut meni rikki yhden talven jälkeen ihan normaali käytössä! erätukusta ostin north ice-kalvotakin ja ehjänä on pysyny jo vuoden vaikka monet sen tuotteista valittaakin. sieltä ostan jatkossa ulkoiluvaatteet!

3

4060

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syvästi pettynyt

      ostin viime talvena couloir-takin. Nyt vetoketjuista lähtee ne "hampaat irti taskujen sisäpuolelta, eli vetoketjuja ei saa kiinni. Aion tehdä reklamaation, ja vaatia korjausta tms. Ei tuon hintainen (päälle 500€) takki voi olla noin avuttoman pas*a! Olen kylläkin kuullut, että haglöfssin muissakin malleissa on ollut pas*oja vetoketjuja. Saa nähdä, mitä reklamaatio tuo tullessaan. Mikäli korjausta ei tule, niin toivotan haglöfssin alimpaan helv*ttiin, ja aioin kertoa sen suoraan myös valmistajalle.

      • kiina inc.

        Hankitaan ensin nimeä valmistamalla hyvälaatuisia tuotteita täällä pohjolassa. Seuraavaksi siirretään tuotanto kiinaan, mutta myydään tuotetta samalla hinnalla "suunniteltu ruottis" merkinnöillä. Laatu ja arvostus tuotteella laskee kuin lehmän häntä, jonka jälkeen yhtiö siirtää tuotannon takaisin pohjolaan ja liittyy itkukuoroon, jossa veisataan virttä "olemme pohjoismainen laatutuotteiden valmistaja jne.", mutta ajat ovat jo näyttäneet ostajille asian oikean laidan.


      • ölkkki
        kiina inc. kirjoitti:

        Hankitaan ensin nimeä valmistamalla hyvälaatuisia tuotteita täällä pohjolassa. Seuraavaksi siirretään tuotanto kiinaan, mutta myydään tuotetta samalla hinnalla "suunniteltu ruottis" merkinnöillä. Laatu ja arvostus tuotteella laskee kuin lehmän häntä, jonka jälkeen yhtiö siirtää tuotannon takaisin pohjolaan ja liittyy itkukuoroon, jossa veisataan virttä "olemme pohjoismainen laatutuotteiden valmistaja jne.", mutta ajat ovat jo näyttäneet ostajille asian oikean laidan.

        Niin, valitettavaahan tuo on. Itselläni on sellainen edullinen Fluid-takki ja leikkaukset on tosi hyvät (pitkät ja toimivat hihat ennen kaikkea) sekä hyvä materiaali (hengittää kohtalaisesti ja pitää vettä hyvin). Mutta se VETOKETJU!! Ihan onneton rihveli!! Ei ole rikki mennyt vielä, mutta on vain ajan kysymys milloin hajoaa. Koko ajan jää jumiin ja tuntuu että aina väärille hampaille hyppää. Jos tuotteista maksetaan satasia, niin pitkäikäisyyden pitäisi itsestäänselvyys!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      191
      1684
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      86
      1433
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1068
    4. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      17
      975
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      939
    6. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      44
      858
    7. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      133
      701
    8. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      676
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      661
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      607
    Aihe