VAI VIELÄ PARANTUNEET

vaivastaan?

Homot, joku haluaa tietää jos siitä paranee. En ole itse homo mutta nähnyt maailmaa niin kauan että ihminen joka syntyy HOMONA ei parane, eikä tarvitse parantua, ja miksi tarvitsisi, jonkun moraali tyypin vuoksiko.
Homoksi synnytään siihen ei kasveta, ja usein näkee jo pienestä lapsesta joka on saanut nämä tekijät että hänestä tulee homo tai lesbo, joten heidän oikeutensa on elää maailmassa joka antaa demokraattiset edut kaikille, ja mielestäni saisivat lopettaa myös keskustelut homo adoptiosta, sillä ei sexualisuus tee kenestäkään huonoa isää tai äitiä, emme mekään saa kuulla jos joku on huono hetero isä että ---sillä kun se on hetero-- Niin alhaista laadultaan yleensä keskustella ja pohtia homojen elämää, he ovat ihan kuten muutkin ihmiset, ja sitten vielä kehdataan vetää kaikenmailman jumalan tahtoja esiin, ottakaa samalla yhteys ennustajaan sillä samaa hommaa on. Ja homoille , älkää tunteko syyllisyyttä miksi olette syntyneet, olkaa ylpeitä omasta elämästänne valittunne kanssa, sillä ei ole häpeä olla Homo, häpeä on tuomita muita ihmisiä.

1

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janoton

      Olen hyvinkin samaa mieltä kirjoittamasi tekstin kanssa. Ei päätään tarvitse säätää silloin kun häiriö on ympäristössä. Viime päivinä on vakuuttavasti nähty kuinka homopelkoiset ovat kuin kouristuksen omaisesti sairastuneet omista peloistaan ja niihin liittyvistä kuvitelmistaan. Sen vaikutelman heidän tempoilevista selityksistään saa. Mahdollinen rahavirtojen ehtyminen on ajanut selittäjiä ulos kaapeistaan ihmettelemään sitä kuinka tässä nyt näin kävikään. En kiistä, etteikö itsekullakin ole syntymänsä perusteella omaa taivastonttiaan tarjolla, mutta ei siihen välttämättä kirkkoa tarvitse kiinteistövälittäjäksi. Jokainen selkopäinen voi, saa ja pystyy elämään kaikintavoin ehjää ja tasapainoista elämää tämän maan lakien mukaan, tarvitsematta tuota kirkon piireissä vallitsevaa rälläkkää. On aika hoitaa asiat ja mennä elämässä eteenpäin. Kirkon parissa puhuvat etsikkoajasta. Oman etsikkoaikansa he ovat tuhlanneet ja se siitä, joten ei muuta kuin hellurei!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      533
      9004
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6200
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      376
      5263
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4759
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4381
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4063
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3952
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1916
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      105
      1445
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      989
    Aihe