Kostamus - Segezha

Millaisessa kunnossa on tie Kostamuksesta Segezhaan? Pääseekö henkilöautolla ja montako tuntia saa varata matkaan aikaa?
5528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kostamuksesta Rukajärven kautta Sekeehen tie on valtaosin hyvässä kunnossa - eli nopeusrajoitusten mukaan ajaen pääsee hyvin eteenpäin. Kesällä oli M18-risteyksen tienoilla tietöitä ja siksi pientä hidastusta - mutta nyt lienevät jo tietyöt hoidettu. Paria mutkaa/risteysta, taajamarajoitusta ja kelirikkopätkää lukuun ottamatta voi kohtuukelillä satasta painella jos ei ihan herkkähipiäinen pienelle pintavaurioravistukselle ole. Alle kolme tuntia matkaan menee, kiireisellä voi olla lähempänä kahtakin.

Äänestä
  • Kiva, reilu ja asiallinen vastaus, tämmöinen on hyödyllisin kaikille.

    Äänestä

  • Rukajärven ja Repolan väli on kesäkelillä. Pääseekö Repolaan ilman rajavyöhykelupaa ja ellei pääse, niin mistä sellaisen voi hommata.

    Äänestä

  • Kiitos vastauksesta

    Äänestä

  • kunnossa´´ kirjoitti:

    Rukajärven ja Repolan väli on kesäkelillä. Pääseekö Repolaan ilman rajavyöhykelupaa ja ellei pääse, niin mistä sellaisen voi hommata.

    Repolaan pääset ilman lupaa, mutta esimerkiksi Omeliaan (15 km Repolasta länteen) ei. Lupa, kuten tiedän, haetaan konsulaatissa viisumin kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itään kirjoitti:

Millaisessa kunnossa on tie Kostamuksesta Segezhaan? Pääseekö henkilöautolla ja montako tuntia saa varata matkaan aikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu