Paatero eläkepaperit vetämään!

Toinen toistaan hullumpia ehdoituksia tulee harva se viikko.PS. eläkepäivät kuluisi rattoisasti TVlupatarkastajana ihmisiä kiusaamalla.
5226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kerran kävi tälläinen tapaus:

Lupatarkastaja: Onko sulla tv-lupaa?
Asukas: ei
Lupatarkastaja: Onko sulla tv:tä ?
Asukas: ei
Lupatarkastaja: Sopiiko, että tulen varmentamaan ?
Asukas: no ei

Sinne lähti lupatarkastaja kävelemään rappuja alas, luvaten tulla uudestaa. Ei ole tullut.
Mitä tästä opimme ? Vain typerät päästävät lupatarkastajan sisään.

Äänestä
  • Taidat itse olla se typerä, kun luulet asian jääneen siihen. TV-lupatarkastuksella ei ole kuitenkaan poliisin kanssa mitään tekemistä, joten olet aivan väärällä palstalla.

    Äänestä

Asiahan ei minulle kuulu, mutta...

Paatero ottaa kantaa joka asiaan, jotka itse asiassa kuuluvat vain lainsäätäjille...

Todella inhaan asiaan hän ei ota kantaa, koska se kuuluu vain lainsäätäjille...

Ottaako hän kantaa homopoliisien eroamiseen kirkosta?

Äänestä

Poliisipäälliköt kaahaavat ihmishenkiä törkeästi vaarantaen, joten poliisipäälliköiden autoihin olisi saatava nopeudenrajoittimet pakollisiksi. Opeleihin ainakin on saatavana nopeusrajoituksen tunnistusnäyttöjä joihin poliisin tekniikkakeskus voisi yhdistää nopeudenrajoittimen.

Äänestä

Juuri tuon eläkkeen saaminen tai sille yrittäminen älyvapailla lausunnoilla ,luulisi nyt jonkun huomaavan ja ohjaavan hoitoon koska ihminen joka ajaa itse törkeitä ylinopeuksia ei voisi puhua vakavalla naamalla että ihminen joka ei välitä nopeusrajoituksista ei piittaa liikennesäännöistä mitään ,miten tälläinen joka ei itse niistä piittaa voi olla joku ihme päälikkö laukomassa älyttömyyksiä..no onhan toinen malliesimerkki varkaudessa eli älyvapailla toiminnoilla pääsee juuri ylempiin virkoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9110730 kirjoitti:

Toinen toistaan hullumpia ehdoituksia tulee harva se viikko.PS. eläkepäivät kuluisi rattoisasti TVlupatarkastajana ihmisiä kiusaamalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu