Positiivisin varkautelainen 2010

Ehdottakaa kuka on tämän vuoden positiivisin varkautelainen. Tämä henkilö ei puhu pahaa kenestäkään, on idearikas, luo iloista mieltä siellä missä hän onkin, kannustaa muita huonoista olosuhteista huolimatta, hakee aina kaikista asioista hyvät puolet ja sen ei tarvitse olla päättäjä/poliitikko/tai muu julkisuuden henkilö. Mutta ennenkaikkea ystävällinen varkausmyönteinen ja seudun etua ajatteleva. Tekee mm. viihtyvyyden eteen mahdollisimman paljon.

10

872

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raija Tar,,,,

      Olisitko ystävällinen ja lukisit Suomi24- säännöt, ennen kuin laitat tallaisia kyselyjä tänne sivustoille.

      • Varkkila

        Koska Truuno haukkuu minua Kuopiolaisten akentiksi ja loukkaa minua jatkuvasti täällä :)


    • Varkkila

      Yltiöpositiivisuuden vankkumaton vastustaja, oikean positiivisuuden perikuva, Varkkila :) Huomatkaa tässäkin positiivisuuden merkki, hymynaama!

    • Ehdottomasti:

      Kirkkoherra

      • ekiaa

        kertoo lehdessä kaikki positiivisesti Varkauden osalta.
        esim. Leppävirran väestötappio VALTAVAT 13 henkilöä ja perään, että Varkaudessa
        vain 367 henkilöä.


      • Entinen WL-tilaaja
        ekiaa kirjoitti:

        kertoo lehdessä kaikki positiivisesti Varkauden osalta.
        esim. Leppävirran väestötappio VALTAVAT 13 henkilöä ja perään, että Varkaudessa
        vain 367 henkilöä.

        Antti Aho on uutisoinissaan ollut kritiikitön varsinkin akkutehdasta koskevissa artikkeleissaan. Kuitenkin hän selkeästi tyrmää energiapuistohankkeen. Energiapuistohanke on epärealistinen ja herra Aho tuo sen oikeasti esille. Akkutehdashankeesta Ahon superlatiivinen ja manipulatiivinen toisto aliarvioi Warkauden lehden tilaajat ja vie journalistista uskottavuutta.


    • miten valmiina

      Ihminen joka ymmärtää että muutos on ½ mahdollinen

    • 00000000000000000000

      Entisen kopiksen talkkari:)

      • pertoi

        Olli Tynkkynen


      • jjjjjjj
        pertoi kirjoitti:

        Olli Tynkkynen

        Ehdottomasti Olli Tynkkynen :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      79
      4426
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      116
      4132
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      168
      3112
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2557
    5. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2407
    6. 155
      2350
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      56
      2199
    8. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2107
    9. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      20
      2093
    10. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      52
      2032
    Aihe