Vaihtoehtoisia messengerejä?

Käyttäjä 2004 alkaen

Nyt katkesi kamelin selkä.
Windows messengerin 2011-versio on niin hirveä, että se lähtee kyllä nyt koneelta huitsin helvettiin.

Tänne nyt vaihtoehtoisia messenger-ohjelmia. Mieluiten sellaisia, joissa vain jompikumpi voi lähettää kamerakuvaa ilman ääntä, sillä videopuhelu takkuaa hitaan mokkulayhteyden takia.

Ja kertokaa omista kokemuksistanne, että vaihtoehtoiset käyttäjät löytäisivät itselleen mieleisen.


Vittu mitä paskaa Windows.


T: Vuosi vuodelta entistä pettyneempi

10

819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Neropatti_viisas

        pidginiä


    • oijavoileipä.

      ...sen onnettoman version latasin ja tulin täältä apua etsimään...ei toimi messenger plussakaan enää.
      Olispa tiennyt ennen kuin latasi, että mikä sieltä sitten riesaksi tulee......hitto!

      • juthygtfd

    • Oisko kyseessä jokin beta tai vajaa päivitys, vajaaälyinen se ainakin on Uusi Live-mesehän on aivan hanurista mutta ei toisaalta vaikuta oikein valmiiltakaan! En saa edes nimilistaan kuvia näkyviin vaikka täppä oikeassa paikassa.
      Suuri koko jota ei saa muutettua.. se typerä mikäliealue siinä vasemmalla ..mikä idea?
      Saakohan Live-meseä edes pois koneelta kun se on osana suurta pakettia??

      Yhtä lailla hattuuntunut!! *FUKC!*

      • Kun oikein syynää suurennuslasilla niin oik yläkulmasta löytyy siitä omalta nimiriviltä "Saapuneen postin" jälkeen pienen pieni painike josta saa näkymän muutettua eli ns "suppean / laajan näkymän" painamalla sitä saa perinteisen mesen kuvineen päivineen..
        *huh*


      • asdsfds
        Skaippi kirjoitti:

        Kun oikein syynää suurennuslasilla niin oik yläkulmasta löytyy siitä omalta nimiriviltä "Saapuneen postin" jälkeen pienen pieni painike josta saa näkymän muutettua eli ns "suppean / laajan näkymän" painamalla sitä saa perinteisen mesen kuvineen päivineen..
        *huh*

        se on hirvee todellaki !! ja okei siin saa sen suppean, mut ei. mä en tykkää tosta yhtään. vanha takas ja heti. mistähän sen sais ees.. :o


      • iuyhtgrf

    • ap. vielä kerran

      http://www.oldversion.com/MSN_Messenger.html

      Sain tuolta sivustolta ladatun 8.5 BETAn toimimaan koneella. Uudempi versiohan täytyy ensin poistaa koneltta.

      8.5:n jälkeisissä versiossa on itselle se ongelma, että videopuhelu ei toimi hitaan internet-yhteyden takia. Pelkkä kamerakuva toimii, mutta tuoreimmassa 2009 versiossa esim. mahdollisuus vain kamerakuvakeskusteluun on poistettu.

      Myöskin latasin itselleni TRILLIANin, joka tuntuu Live Messengeriä PAAAALJON mukavammalta ohjelmalta, mutta en ole vielä toistaiseksi saanut webkameraa toimimaan. Ehkä sekin jossain vaiheessa urkenee. Siinä vaiheessa todennäköisesti siirryn kokonaan Trillianin käyttäjäksi.

      Laittakaapa tuoreimmasta Live Mesestä palautetta Windowsille.

    • Mjgmdjgjm

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3412
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2887
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2589
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1331
    Aihe