tarjonta aika surkeaa- nuorennusleikkaus, unelmien sitä ja tätä, salattua ja salaamatonta, simpsonia, criminal, mentalist. beck ja big brother, sinkulle morsio ja kaikenlaista nättiä nakua. ei puutu enää kun se jeesus-visa joka oli joku vuosi sitten ruudussa. se oli näistä paras siinä mielessä kun älysi lopettaa.
miksi tällaisesta paskasta pitäisi maksaa, jos sellaista ei katso/halua eikä kukaan muukaan taloudessa siedä ko. ohjelmia joita pyörii vuodesta toiseen joka kanavalla. hirveää paskaa. ei katso=ei maksa.
maksan siitä mitä katson lautaselta, ja kotimaiset kanavat varsinkin yle- näkyy ainoastaan selatessa ohjelmatietoja. jos pakollinen ylemaksu joskus tulee se on oikeusmurha.
kotimaiset tv sucks
3
388
Vastaukset
- -10% korotus
Se sonta mitä tulee MAINOS kanavilla on "vaihtoehtonen" malli maksulle. Listan ohjelmista suurin osa on juuri sitä sittiä, missä on pakko katsoa mainoksia. Listalla ei oikeestaan ole YHTÄÄN lupamaksulla ostettua ohjelmaa, joten olet tyytyväinen MAKSULLA ostettuun ohjelmaan?
Jos tulis LAKI, mikä kieltäsi ne hemmetin mainokset KESKEN paskoja ohjelmia, niitä vois jopa kattoa. Aikanaan EUssa yritettiin tällaista, mutta ihana ranska kampes vastaan ja laki ei tullut.
VERO rahosita vaan suoraan tuo maksu pitäs vetää ja siihen ns. progressio RIKKAISIIN ja ahneisiin valittajiin. - ruma nakuna
kyllä ne on noi kaupalliset kanavat mitkä pyörittää noita ö-luokan ohjelmia ja jatkuvia uusintoja.mutta on ylen tv lupamaksu silti liian iso.
- ..
on muuten hyvä mutta simpsonit olisit voinut jättää pois. Nykyään melkeimpä ainoa katsomisen arvoinen ohjelma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2302989
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1232140Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2171709Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141665Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2921520Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita471267- 481200
- 1061042
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan58974- 91962