Olen aikeissa ostaa parvekkeelle (lasitettu) jonkun isohkon tuijan tai vastaavan vihreän parvekekasvin/-puun. Olen muutaman ravintolan terassilla nähnyt todella hyvän ja aidon näköisiä tekokasveja, joista olisin kiinnostunut. Osaako kukaan kertoa mistä tällaisen itselleni mahdollisesti löytäisin?
Jos tekotuijan metsästys ei tuota tulosta, niin mitä maksaa noin 1,5m korkuinen tuija, jos sitten päädyn aitoon kasviin? Kestääkö suoraa auringingonvaloa kesäisin?
Ympärivuotiset parvekekasvit
Sabinaaaa
0
1092
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1015470
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai854779Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394732Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672159- 1031897
- 1021693
- 2571538
- 3691282
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591111- 2001040