Oikeesti tämä tuntuu pahaltakin, ihan kuin pitäisi joka päivä uudelleen voittaa sun rakkaus. Etkö osaa päättää vai onko tässä nyt joku muu juttu takana. Ajattele, jos tilanne olisi toisin päin. Jos mulla olisi kaksi tai enempikin miestä ja suurinpiirtein vuoropäivinä olisi suosiossa toinen ja seuraavana taas toinen. Ja suosio perustuisi siihen, miten paljon aikaa käyttää palstalla tai miten hyviä tekstejä.
Ihastun helposti mutta rakastun hitaasti ja kun olen rakastunut, niin en helposti tunteistani pysty luopumaan vaikkei vastakaikua tulisikaan. Oletko tässä suhteessa niin erilainen?
Oikeasti tuntuu pahalta kun huomaat miten liehakoit toisen kanssa ja kun tiedän, että voi johtaa muuhunkin kuin vain palstailotteluun. Huomasin jälikäteen, että edellistä kertaa seuraavana päivänä olin ollut sairaslomalla. Taisi olla telepaattisia henkisiä kärsimyksiä :/
Ihastun helposti mutta rakastun hitaasti ja kun olen rakastunut, niin en helposti tunteistani pysty luopumaan vaikkei vastakaikua tulisikaan. Oletko tässä suhteessa niin erilainen?
Oikeasti tuntuu pahalta kun huomaat miten liehakoit toisen kanssa ja kun tiedän, että voi johtaa muuhunkin kuin vain palstailotteluun. Huomasin jälikäteen, että edellistä kertaa seuraavana päivänä olin ollut sairaslomalla. Taisi olla telepaattisia henkisiä kärsimyksiä :/
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sinä minut hylkäsit, niin uskoin, kun sinusta ei enää kuulunut mitään. Yksin harhailin ja odotin, josko annat minulle uusia viestejäsi, et antanut ja minä surullinen olin. Sydän ei kestä, jos toinen ilkeä on, mutta kun tiedän, että sisimmässäsi olet kiltti ja välität minusta, niin siksi aina vain yhä kaipaan sinua.
En juuri pyöri näillä saiteille. Ainoastaan eilen tein toisaalle avauksen ja vastasit, uskon ainakin, että olit sinä.
Harmittaa tosi paljon se heinäkuu :( Anteeksi vielä.
Ainoa puolustus on, että en tiennyt että se olet sinä. Luulin, että on kaksi ja se "kasvoton" jota en tunne, kirjoittelee. Silloin olisi pitänyt unohtaa palstat ja keskittyä täysillä livetoimintaan.
Älkää ihmiset hyvät olko näin tyhmiä ja lapsellisia, miten voitte olla ? Et sinä tiedä nyt kenelle vastasit etkä tiedä sitäkään kuka sinulle on vastannut jossain muualla.
Juuri näin sinä menetät oikean ihmisen, omasta syystäsi sillä sinä leikit pahiommalla mahdollisella tavalla.
Aikuinen ihminen ei voi olla noin tyhmä mitä kirjoituksesi osoittaa, ei millään.
En ole sua hylännyt ja välitän ja ikävöin minäkin.
heinäkuulla ?
Näin tyhmä näköjään olen ja moni muukin täällä.
Jos hän joskus on ajatellut että olen "hylännyt", niin se täytyy olla heinäkuulla, tai näin luulen? Pitäisi tosiaan päästä oikeasti puhumaan asioista. Täällä kaikki on vain olettamuksia.
on sinutella ihmistä jota ei tunne lainkaan eikä tiedä hänestä mitään.
meni ohi.
iloitella jonkun kanssa niin paljon kuin haluaa ? Sehän on vain ja ainoastaan hänen asiansa. Eikö vain ?
Väkisin et voi saada ketään jos hän ei sitä itse halua.
Niin kauan kun kukaan ei ole sitoutunut sinuun millään lailla, hänellä on oikeus olla ja tehdä juuri niinkuin
hän itse haluaa. Hänellä saa olla vaikka joka ilta eri nainen eikä hän ole millään lailla sinulle tilivelvollinen.
Hän valitsee sellaisen naisen / naisia joista hän välittää. Voisiko olla että tämä oma jatkuva kitisemisesi saa
aikaan hylkimisreaktion ? Kukaan mies ei jaksa tuollaista.