mihis haapala on hävinny ku ei kirjottele enää sinun savo lehtee juttuja? niitä oli ihan mukava lueskella ja oli ainut hyvä syy lukea kyseistä lehteä.. :)
huapala
sawotus
261031
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
meidän taloyhtiöön on roskapostin jakelu kielletty.
mahdollisimman etäälle Varkaudesta!
eihän niitä voinut nauramatta lukea. Se joka miehen pukeutumisohjejuttu oli oikein klassikko.
ja jo kauan sitten on Haapalalle myrkkyä, siis poliisi kuuluu tähän valehtelu porukkaan.
http://www.youtube.com/watch?v=zT0PLnuUnxI
Sinä sen sanoit!!!!
Vanhasta arkistosta löytyy tämä mitä Haapalasta alkujaan ajateltiin.... Nyt voitte olla tyytyväisiä kun hän siirtyy pois politiikasta ja ehkä jää aikaa kirjoitella taas niitä käytöstapajuttuja yms. mutta kannattaisi ensin itse oppia ne. Käytöstavat siis!
Revitkö jo pelihousus, kun Jygä saapui takaisin?
On tainu lähtee Hailuotoon, ku siellä sitä varmaan odotellaan takas...lämpimästi.
Hailuodossa ensi kesänä uusi ennennäkemätön superhyperektra hieno kansainvälinen ( Puola-Saksa) KELLUVA RAVINTOLA!
Ettekö jo häpeä tuota hävyttömyyttänne?
Kuka muu kuin tuo rupuporukka, muutamaa poikkeusta lukuunottamatta, jolla ei ole mitään menetettävää, enää lähtee ehdokkaaksikaan, kun olette noin alaarvoisia Jyrki Haapalaa kohtaan?
Hän on tehnyt parhaansa! Ja vielä enemmän!
Mikä ihmeen syy hänen olisi jatkaa varkaudessa, teidän moukkien asioitanne hoitamassa?
Montako valehtelu-palopuhetta Haapala piti teidän sossuduunarien tehtaanne puolesta, tai muuta "Köyhänkansan puolesta fasismia vastaan" iskulauseita ?
Valehteliko hän senkin, kun neuvoi ilmaislehden palstoilla nuoria liikenteessä? Hän on myös liikenneopettaja ja tietää mistä puhuu.Olisiko joku idiootti jäänyt henkiin jos perhe ei olisi ollut lainvastaisella asenteella ja myös Haapalaa vastaan ja isät olisi jättänyt virittelemättä lastensa mopoja, tai katsoneet perään mitä alaikäiset duunaa?
Opastiko hän missään asiassa, joka on elämässä kunnioitettavaa, toisia ja itseään kohtaan?
Hän toimi kaikkein tyhmimpien vanhempien tutorina, antoi kasvatusohjeita ja asenne malliaoilla ei ole ollut vähäisintäkään kasvatusta , vaan ovat duunanneet lapsensakin mutu-tuntumalla ja viinapäissään.
Kas kun on suomessa sivistyneitäkin ihmisiä, lähipiiriini kuuluu heitä hyvinkin paljon.Pidän Haapalaa juuri sellaisena hyvän esimerkin jakajana, hän yritti sivistää varkautelaista pohjasakkaa, jota kirjoitustenne perusteella olette. TURHAAN, aivan turhaan!
Kauhein skenaario on se että teistä, ketjuun kirjoittaneista moukista joku olisi nykyinen tai tuleva valtuutettu.Herra armahda siltä!
Kylläpäs sieltä nyt rukoillaan syntisten puolesta...Tekikö muuten yhtään virhettä tuo henkilö...Aattelin vaan kysäistä, kun en tunne, mutta sinä tunnet noinkin hyvin.
Milloin on seuraavat kirkollisvaalit? Herra armahtakoon meitä ja vaihtoon kirkkovaltuuston puheejohtajan paikalle rehellisen ja uskovaisen henkilön.
Kiva kun kysyit, mutta en pysty vastaamaan, kun en tunne ihmistä, enkä hänen poliittisia mielipiteitään.
Olen nähnyt hänet kerran kaupan kassajonossa, jossa hän käyttäyti hyvin ja oli hellyttävän kohtelias ja auttavainen eräälle vanhukselle, joka ei ollut nainen.
Olen lukenut hänen kirjoituksensa ilmaislehdestä ja ollut lastenkasvatuksellisissa ja moraaliasioissa täysin samaa mieltä hänen kanssaan.
En voi ymmärtää, miksi hänelle ollaan noin katkeria kuin te kirjoittelijat olette.
Hän on minun mielessäni ollut ns. arjensankari ja siksi ihmettelen kannanottojanne ja pidän niitä moukkamaisina. Ei kukaan ihminen ansaitse tuollaista halveksuntaa ilman syytä.
Kertoisitko sinä "Varkkila" Haapalan "virheistä", kun tunnut niistä jotain tietävän ?
Eli nyt et sitten tunne koko henkilöä, mutta lehdistä olet jotain lukenut..Joo-o.
Kuten kirjoitin jo tuolla hyvinkin lyhyesti. En tunne koko tyyppiä. Olen hänelle yhdentekevä ja päinvastoin. En ole katkera hänelle millään tavoin, koska ei olla edes keskusteltu koskaan, niin miksi olisin. En ole myöskään koskaan tilittänyt hänestä mitään katkeraa täällä, joten se siitä.
Kysymykseni sinulle oli aivan asiallinen tuollaisen hurmoshenkisen puolustuspuheen ja muiden solvaamisen jälkeen ja siihen ilmoitit, ettet oikeastaan tiedä asiasta mitään, vaikka sitten kuitenkin tiedät, muttet niinkuin tiedäkään....
Jos hän on silmissäsi arjen sankari, niin olkoon. Ei siitä sen enemmän tarvitse muita katkeran tuntuisella tekstillä solvata. Se on sun sankari, mutta ei välttämättä toisten. Voitko sinä hyväksyä sen tosiasian?
Ei se liene niin paha synti ole, että kirjoittaa jonkun sorretun ja mollatun puolesta ? Mitä pitäisitte, jos teistä, pahimmista kiusaajista, joku saisi samaa pa.....aa niskaan? Ei sellaista ihmistä ja syntisäkkiä olekaan joka ansaitsee tällaista piinaa päällensä.
Herran armahdusta teille likaisille syntisäkeille.menkää nyt itseenne, oletteko valmiita sanomaan samat sanat suulllisena suoraan kiusan kohteellenne, jonka vertaista minä en tunnista tässä kaupungissa , en ainoatakaan.
Viha kuluttaa!
Hiljentykää Pyhään ja katsokaa olemustanne, olettekohan siihen kovinkaan tyytväisiä?
Se on kuule Pro Haapala niin, että niitä kaloja saa, mitä pyytää.
Kukapa nyt sheriffiä julkisesti uskaltaa mollata, sillä eihän sitä tiedä et tulee vaikka ja pamputtaa!!!!
Mitä jyrki nurkassa oli?
Asiallista tietoa milloin mistäkin aiheesta. Eipä tiedä, vaikka palstaa alettaisi pitää uudelleen.
Haapala on palannut Varkauteen kaikki vanhat ketjut aktivoinnut itse mielessään kuntavaalit 2017
Selkomaan voisin vaihtaa Haapalaan milloin tahansa. Vaikka mikään jyrkifani en olekaan.
Tulin voittamaan en anna minkään seisoo tiellä!!! Sä tsiikaat voittajaa! Kuntavaalit mielessäin...2017! Minä ansaitsen kultaa!!!!!!!!!!!
Oli poliisi tai ei suomeksi sanottu Mulkku mikä Mulkku.
Just niin!
Haapala vois opettaa, kun on saanut liikenneopettajakoulutuksen niin toisille poliiseille että U-käännöstä ei saa tehdä toisen auton eteen!
Ei jyggen tarvii kirjoitella, kun muut kirjoittavat hänestä..
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Poliisille-vaaditaan-sakkoja-baarien-liian-aikaisesta-sulkemisesta/745667#cxrecs_s