Eka kerta.

Elikkäs elämäni ensimmäinen kerta, kun pitäsi 28 nostaa pukille. Mutta hieman jännittää. Mitä jos ei se nousekkaan?? Mitäs sitten teen. Voisitteko kokeneemmat antaa hieman ohjeita. Joo, olen kyllä melko iäkäs näin ensikertailaiseksi, mutta ei kait se ikää katso milloin alkaa harrastamaan.
2431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

itse kovin kokenut olisikaan, mutta jos tämä 28 on niin mitään sen suurempia ongelmia tuskin tulee.

Jänäähän se on, mutta ota rauhallisesti vaan kyllä se siitä.
Maston kaatumienen sujuu itsekseen kunhan olet vain ensin saanut 28.in hoideltua siinä pukilla.

Kerro sitte kokemuksia tänne palstalle.

Äänestä
  • Itselläni on ollu 28, 35 ja 53 kaikki olen saanut pukille, mutta 53:n kanssa oli talven jälkeen ongelmia kun masto ei meinannut nousta enää keväällä.

    Meidän kommodorilla olisi muuten 20 Terhi vailla käyttöä, kun hän itse alkaa olla aika iäkäs, ettei jaksa enää ajella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olen niin onnellinen kirjoitti:

Elikkäs elämäni ensimmäinen kerta, kun pitäsi 28 nostaa pukille. Mutta hieman jännittää. Mitä jos ei se nousekkaan?? Mitäs sitten teen. Voisitteko kokeneemmat antaa hieman ohjeita. Joo, olen kyllä melko iäkäs näin ensikertailaiseksi, mutta ei kait se ikää katso milloin alkaa harrastamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu