Joskus tulee tuolla kulkiessa vaikka kaupassa tai muualla mieleen, että kyllä ihminen voi olla ...:) Pitää nyt yhteyttä häneen (kuka lienee IRL) täällä netissä. Tämä on kuin erimaailma, oma elämänsä johon sukeltaa.
Sen tajuaa tuolla ihmisten ilmoilla ja ihmettelee, että onko se tottakaan kunnes istahtaa tähän ja avaa koneen. Eihän tämä ole todellista vai onko siellä jossain eläviä ihmisiä? :) Satua ja tarinoita.
Tämä mainos osuu asian ytimeen
http://www.youtube.com/watch?v=fbfDDzeyC6w&feature=related
Sen tajuaa tuolla ihmisten ilmoilla ja ihmettelee, että onko se tottakaan kunnes istahtaa tähän ja avaa koneen. Eihän tämä ole todellista vai onko siellä jossain eläviä ihmisiä? :) Satua ja tarinoita.
Tämä mainos osuu asian ytimeen
http://www.youtube.com/watch?v=fbfDDzeyC6w&feature=related
Vastaukset 15
Vanhimmat
Voih sun kansa oih.
ja kosketus...mikään ei voi korvata toisen ihmisen kosketusta; tekisit asialle sen mitä tehtävissä on!
Nämä palstat (ja netti yleensäkin) ja oikea elämä ovat 2 eri asiaa. Täällä voi haaveilla ja uneksia kaikenlaisesta mut oikea elämä on kyllä ihan muualla. Ja usein se on ainakin minusta mielenkiintoisempaa eivätkä ihmiset ole läheskään niin ilkeitä siellä kuin täällä usein tuntuu olevan (vaikutusta palstan nimellä vai millä?). Tänne on helppo 'paeta' oikeaa elämää mut joskus se on uskallettava kohdata. Ikävintä minusta on se jos tällaisten palstojen takia menettää jonkun tärkeän ihmisen. Niin ei saisi käydä..
Niin oliko sulla ikävä jotain? ;)
Sadut on kauniita ja tarinojakin voi keksiä
Mun rakkaus on kuiten täyttä totta
ei
ole olemassa
nyyh, väistyn vaieten
nyyh,
petyin '
mieheen
peluriin
kuin.. me :D
Oletko yhtä vähäpukeinen? Minulla nenä jo kiinni ruudussa.
täällä vaan "tapaamme"; laajennetaan maailmaamme: tule kanssani unimaailmaan, ja sitten seuraava askel voisi olla, että olisit oikeasti viekussa...ehkäpä näen jotain enneunta tai edes toiveunta siitä :)
Oikein kauniita unia, ja olisihan se kiva tavata edes siellä unten mailla... Ikävä on ikävä seuralainen, eikä siihen ole lääkettä...ei nämä viestit täällä tee oloa helpommaksi, taitaa olla päinvastoin..
Muualla on liikaa häiriötekijöitä. Ja yleisöä.
Näin on. onneksi nyt yleisö puuttuu ja kohta minäkin... hyvää yötä.
Jos me miehet naisimme ne naiset jotka ansaitsisimme
meillä olisi sen vuoksi aika ikävää.
http://www.youtube.com/watch?v=tn9e8MCCHsE&feature=related
kivan persoonallisen näköinen MIES:) Ei ridge Forrester onneksi kuitenkaan:D
Sinulla aloittaja siellä ihan samanlaiset tunnelmat kuin minulla! Lähettäkää bliis kaikki palstahörhöt voimia minulle päästä eroon näiden lukemisesta! koneeni on ollut rikki ja en ole päässyt käymään täällä ,onneksi! Huomaan kuinka tämä maailma on aivan omansa. Jos onnistuisi olemaan pari viikkoa vaikka käymättä täällä ja sitten tunnustelisi haluaako vai ei ottaa yhteyttä.
kaupassa näitä juttuja..? No toisaalta kyllä mäkin olen huomannut miettiväni millon missäkin.. toi mainos nauratti:)