70-lukulaiset elementtitalot

Kertokaapas jotain informatsuunia 70-lukulaisista elementtitaloista. Mitä valmistajia ja minkälaisia laadultaan jne.
5334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kohta sama kysyjä vastaa ja haukkuu jonkun talovalmistajan talot 70-luvun taloiksi ja kehuu jotain Äxxx.

Äänestä
  • En hauku. Ja siis omakotitaloista puhutaan. Eikös jo 70-luvulla ollut jo joitain näitä nykypäivänäkin vaikuttavia tehtaita? Älvsbytä ei onneksi ollut vielä silloin (kai?), ehkä Ruotsissa oli mutta siellähän kaikki talot on Älväreitä.

    Äänestä

  • 435345 kirjoitti:

    En hauku. Ja siis omakotitaloista puhutaan. Eikös jo 70-luvulla ollut jo joitain näitä nykypäivänäkin vaikuttavia tehtaita? Älvsbytä ei onneksi ollut vielä silloin (kai?), ehkä Ruotsissa oli mutta siellähän kaikki talot on Älväreitä.

    Niin ja siis olin elänyt siinä luulossa että "kaikki" pientalot, joitain kokeiluja lukuunottamatta, olisivat pitkästä tehtyjä.

    (ai niin olihan minulla nimimerkkikin...eli minä tuossa yllä myös vastasin)

    Äänestä

  • 70-lukulainen kirjoitti:

    Niin ja siis olin elänyt siinä luulossa että "kaikki" pientalot, joitain kokeiluja lukuunottamatta, olisivat pitkästä tehtyjä.

    (ai niin olihan minulla nimimerkkikin...eli minä tuossa yllä myös vastasin)

    tarkoitin siis että en tiennyt että 70-luvulla olisi ollut elementtitaloja.

    Äänestä

Jukka-taloa aloittanut 70-luvulla. Entä muita? Hjelppinkiä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


70-lukulainen kirjoitti:

Kertokaapas jotain informatsuunia 70-lukulaisista elementtitaloista. Mitä valmistajia ja minkälaisia laadultaan jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu