Onko kellään kokemuksia Kuala Lumpurin Istana hotellista. Ja Langkawin Sheraton hotellista?
Matkalle ollaan lähdössä helmikuussa ja jo nyt jännittää aivan valtavasti.
Olen viettänyt nytkin pari tuntia täällä lueskelemassa muiden kokemuksia Malesiasta ja on ihanaa luettavaa :)
Kiitokset jo etukäteen :)
Istana ja Sheraton
4
853
Vastaukset
- zatzat
Ihan hyviä hotelleja ovat molemmat. Langkawin Sheraton sijaitsee ehkä hieman syrjemmällä, mutta toisaalta taas rauhallisemmalla alueella, mutta halvalla taksillahan pääsee joka paikkaan. Toisaalta Sheratonin yökerho on yksi suosituista illanviettopaikoista siellä. Istana taas on tyypillinen hyvä kaupunkihotelli hyvällä paikalla, josta pääsee näppärästi joka puolelle Kuala Lumpuria. Jos hotellisi eivät kaikkein ylihinnoiteltua luxusta edustakaan niin niistä ja niiden tasosta lomasi onnistuminen ei varmasti ole kiinni. Hyvää matkaa.
- Ruuben100
Olin Istina hotellissa 4 yötä helmikuussa 2010. Hotellin sijainti ok, aamupala laadukas, henkilökunta asiansa osaavaa, englantia hyvin puhuvia. Allas alue melko pieni, lepotuoleja hyvin vähän. Hotellin baari paikalliseen tasoon nähden hyvin kallis, mutta lähistöllä hyviä ja edullisia ruokapaikkoja paljon. Kuljetus lentokentälle (KLIA) hiukan normitaksia kalliimpi.
- Gerbera75
Olin viime tammikuussa Istana hotellissa muutaman yön. Hotellin sijainti on hyvä, mm. Jalan Petaling on lähellä. Hotelli oli siisti ja huoneet hyvän kokoiset. Huoneestani oli näkymä Petronas Towereille. Uima-allas alue kyllä kaipasi jo remonttia sekä enemmän aurinkotuoleja. Niitä oli aivan liian vähän. Aamupala oli monipuolinen. Voisin toistekin kyseiseen hotelliin mennä.
- Gerbera75
Pieni korjaus eli hotelli Istanan sijainti on hyvä, mutta lähellä ei ole Jalan Petaling (kiinalaiskorttelin katu) vaan Bukit Pintang, joka on kylläkin hyvin vireä kauppakatu. Ravintoloita, hierontaa yms. Olin sekoittanut kadut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116227Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676