Istana ja Sheraton

Nipssu

Onko kellään kokemuksia Kuala Lumpurin Istana hotellista. Ja Langkawin Sheraton hotellista?

Matkalle ollaan lähdössä helmikuussa ja jo nyt jännittää aivan valtavasti.

Olen viettänyt nytkin pari tuntia täällä lueskelemassa muiden kokemuksia Malesiasta ja on ihanaa luettavaa :)

Kiitokset jo etukäteen :)

4

853

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zatzat

      Ihan hyviä hotelleja ovat molemmat. Langkawin Sheraton sijaitsee ehkä hieman syrjemmällä, mutta toisaalta taas rauhallisemmalla alueella, mutta halvalla taksillahan pääsee joka paikkaan. Toisaalta Sheratonin yökerho on yksi suosituista illanviettopaikoista siellä. Istana taas on tyypillinen hyvä kaupunkihotelli hyvällä paikalla, josta pääsee näppärästi joka puolelle Kuala Lumpuria. Jos hotellisi eivät kaikkein ylihinnoiteltua luxusta edustakaan niin niistä ja niiden tasosta lomasi onnistuminen ei varmasti ole kiinni. Hyvää matkaa.

    • Ruuben100

      Olin Istina hotellissa 4 yötä helmikuussa 2010. Hotellin sijainti ok, aamupala laadukas, henkilökunta asiansa osaavaa, englantia hyvin puhuvia. Allas alue melko pieni, lepotuoleja hyvin vähän. Hotellin baari paikalliseen tasoon nähden hyvin kallis, mutta lähistöllä hyviä ja edullisia ruokapaikkoja paljon. Kuljetus lentokentälle (KLIA) hiukan normitaksia kalliimpi.

    • Gerbera75

      Olin viime tammikuussa Istana hotellissa muutaman yön. Hotellin sijainti on hyvä, mm. Jalan Petaling on lähellä. Hotelli oli siisti ja huoneet hyvän kokoiset. Huoneestani oli näkymä Petronas Towereille. Uima-allas alue kyllä kaipasi jo remonttia sekä enemmän aurinkotuoleja. Niitä oli aivan liian vähän. Aamupala oli monipuolinen. Voisin toistekin kyseiseen hotelliin mennä.

      • Gerbera75

        Pieni korjaus eli hotelli Istanan sijainti on hyvä, mutta lähellä ei ole Jalan Petaling (kiinalaiskorttelin katu) vaan Bukit Pintang, joka on kylläkin hyvin vireä kauppakatu. Ravintoloita, hierontaa yms. Olin sekoittanut kadut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8960
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6227
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1340
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1291
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1101
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      78
      949
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      857
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      676
    Aihe