Moi kaikki!
Samaa kyselen kuin edellinenkin kirjoittaja. Onko kenelläkään tietoa kyseisen merkkisistä venheistä? Itse ostin omani (Elan 177 Sport -89 VP 146hv SP -89) viime syksynä, enkä ole vielä koeajoa kummemmin venettä kokeillut. Tarkistin sen kyllä päällisin puolin hyvin, mutta koeajolenkillä sattui olemaan lähes tyyni keli, joten en tiedä miten vene käyttäytyy vähän kehnommalla ilmalla. Jos tietoa löytyy, kirjoitelkaahan. Ilmeisesti näitä ei kovin montaa Suomessa ole, tämäkin oli tuotu Saksasta.
Invader-jenkkituulilavene
6
597
Vastaukset
- L
Elanit on entisestä Jugoslaviasta eli nykyään Sloveniasta tulevia tuotteita. Veneiden (Suomeen tuotu lähinnä pulpettiveneitä mm. 495 sekä purkkareita mm. 33 ja 43) lisäksi valmistaa mm. suksia (laskettelu, mäkihyppy jne.)
- dount nou more
tässä tapauksessa Elan on vain mallinimi. Invaderit on valmistettu Kanadassa, joka siis on merkki. Suomesta noita tuskin montaa löytyy. Invader on merkkinä edelleen olemassa, mutta keskittynyt nykyään kai jonkin verran suurempiin kalastus yms. veneisiin.
- 9544311
Kuulemma melkoista shaissea laadultaan mutta kelpaa köyhälle jos ei haittaa vaikka paikayt on rempalleen
- Siipii
Lopeta tämä spämmäys jo. Nyt teen ilmoituksen ylläpidolle.
- HuolestunutTerveydestäsi
Kerro nyt aivan omin sanoin, miksi nostat näitä vanhoja ketjuja tänne sotkemaan tätä keskusteludynamiikkaa?
Olisi hauska tietää mitä mieltä olet maailman menosta.
- nuole_nyyttejäs_pelle
Vitun pelle! Lopeta jo vanha paskan kaivelu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2573389
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?362972Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342208Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari422122Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa781994Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo841766Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh491687Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?1221547Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr561444Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä151350