Matonkuteita

Kirjoitan kirjeen käätyjen kynällä.
Sanoja toisiinsa solmin, virtasi väreillä loimilangoilla leikin.

Suon päätteeksi puheen tuntuvan tamppauksen,
ja katson eilisen leijuvan täältä tiettömään tuuleen.
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tätä pitää vähnä säätää, jotta suunta tulisi oikeaksi ilman poliittista viitettä.


"Kirjoitan kirjeen käätyin kynällä.
Sanoja toisiinsa solmin, virtais väreillä loimilangoilla leikin.

Suon päätteeksi puheen tuntuvan tamppauksen,
ja katson eilisen leijuvan tiettömään itään."


Idästähän kaikki tulee! Siis valo tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naunou kirjoitti:

Kirjoitan kirjeen käätyjen kynällä.
Sanoja toisiinsa solmin, virtasi väreillä loimilangoilla leikin.

Suon päätteeksi puheen tuntuvan tamppauksen,
ja katson eilisen leijuvan täältä tiettömään tuuleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu