Harvinaiset 10 senttiset????

Miljönaari

Mull aon 10 sentin kolikko jossa lukee takana ESPANA ja siin on jonkun miehen kuva jolla on joku kaulus.Ja sit vielä 10 senttinen vuodelt 2004 missä on takana kanteleen kuva.Kummatkin kolikot ovat siis kymmen senttisiä ja ovatko vuoden 2004 10senttiset harvinaisia yleensäkkään. Ja paljoko moneyta niist sais??? Katoin joltain sivulta kolikoiden lyöntimääriä ja siel tais olla et kymppisenttejä tehtiin vähiteen vuonna -04.

9

5087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ällistyttävää

      ihan 10 senttiä. Kanteleen kuvalla varustettuja 10 sentin kolikoita ei ole olemassakaan. Irlannin 10 sentin tavallisessa kolikossa on harppu, mikä on maan vaakuna. Että se niistä "moneysta". Laita ne kolikot hedelmäpeliin.

    • SMiiKa

      Mulla on taas vuoden 2010 kuparin värinen ( samanvärinen ku 5 centin kolikko )
      Jossa näkyy 1 katto , 1 lyhyt torni (jonka huippunäkyy) ja 1 pitekä torni ( ei näy huippua ) onko sellanen harvinainen ??

      • Hus hus kohti google

        Ihan sairaan harvinainen. Käytä googlea ja wikipediaa niin näet rahasi, jossa on pitekä torni arvon. Hoh- hoijaa.


    • Ladamieskaikenties

      En tiiä paljoks rahaa nistä sais mutta kannattaa säästää ne ku niistä voi saada paljon rahaa 10-40 vuoden päästä

    • tötterökaulus

      Tuollainen kirjoitusvirheelinen espanan (Siinä pitäisi lukea ESPANJA) kymmensenttinen on äärimmäisen harvinainen, etenkin jos sillä miehellä on kaulus. Varmaan joku voi siitä maksaa vaikka miljoonan, jos sellainen maksaja jostain vain löytyy.
      Minäkin olisin viime kesänä saanut ison moottoriveneen halvalla, mutta se kaveri ei sitä myynyt.

    • rahatoon

      mullei oo rahaa, eikä se ainakaan oo kovin harvinaista.

    • 4-tuumaa

      Mullakin on kymmensenttinen ,mutta housuissa.

    • Anonyymi

      Mulla on espanjan 1 euron kolikko ja siinä näkyy jotain *20* 03* Mutta jos siinä kolikossa näkyy takana espana niin se tarkoittaa espanjaa.

    • Anonyymi

      Mulla on molempia kahet joten enpä usko että jotain lisäarvoa niillä olisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      65
      5716
    2. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      8
      3686
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      109
      3597
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      57
      3458
    5. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      55
      2865
    6. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      93
      2672
    7. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      73
      2538
    8. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      15
      2455
    9. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      86
      1977
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      341
      1917
    Aihe