http://jenppa.blogspot.com/2010/09/let-me-dream-like-child.html
olen nähnyt paljon tällei muokattuja kuvia, miten se tehdään? eli saadaan kuvasta ns. vanhan näkönen..
miten kuvista saa tälläisia? (LINKKI)
6
947
Vastaukset
montakin tapaa, yksi photarissa action toiminnot.
- Repe Ruutiaivo
action toiminnot........ Miksi vastaat, kun et tajua yhtään mitään yhtään mistään?
Ap, kuvat on kai käsitelty ihan sävyjä ja kontrastia säätämällä, ei mitään ihmetemppuja tuollaiseen tarvita. Toisekseen, onko nuo loppujen lopuksi kovinkaan "hienoja" kuvia, nehän näyttävät luonnottomilta? Repe Ruutiaivo kirjoitti:
action toiminnot........ Miksi vastaat, kun et tajua yhtään mitään yhtään mistään?
Ap, kuvat on kai käsitelty ihan sävyjä ja kontrastia säätämällä, ei mitään ihmetemppuja tuollaiseen tarvita. Toisekseen, onko nuo loppujen lopuksi kovinkaan "hienoja" kuvia, nehän näyttävät luonnottomilta?"action toiminnot" Ei oikeastaan ole mikään toiminto. Pelkästään tallennettu kasa säätöjä/efektejä, jotka saa tehtyä helpommin tallentamalla actioniksi.
Tuossahan se tulikin ihan puhtaasti säätämällä sävyjä,kontrastia.
Action toiminnon voi kuka vain luoda ja netti on niitä täynnä osa hyviä ja osa ei.Repe Ruutiaivo kirjoitti:
action toiminnot........ Miksi vastaat, kun et tajua yhtään mitään yhtään mistään?
Ap, kuvat on kai käsitelty ihan sävyjä ja kontrastia säätämällä, ei mitään ihmetemppuja tuollaiseen tarvita. Toisekseen, onko nuo loppujen lopuksi kovinkaan "hienoja" kuvia, nehän näyttävät luonnottomilta?mä nauran mukana, mitähän sitä taas eilen oikein liikkui päässä vastatessa muutakin kuin se 9 promillen humala :)
- harrastelijashoppaaj
monta muutakin tapaa, esim. työkalut :)
- doda noin ni vanha k
lataa gimp...sieltä muistaakseni suotimista..etsi taiteelliset..ja vanha valokuva
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311364
- 102881
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13521ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417- 26389
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384