ruoka ohjelmat riittää

aivopesuako?

kaikenlaisia safkan laitto plaa plaa ohjelmia tulee viikossa ilmaiskanavilta 100 kpl (laskuvirhe /- 2).jos jokainen ohjelma kestää n1/2 tuntia, niin eiköhän ala jo riittää? samoin toinen perkele on sisustus/remontti ohjelmat,eikö vähempi riittäis? kaupalliset kanavat on vieny uusintojen ja samanlaisten ohjelmien lähetyksen äärimmilleen.mitä enemmän on tv ja radiokanavia, sitä ykstoikkosempaa ohjelmaa on tarjolla,radiot jauhaa soittolistojaan ja lähettää uusintoina 10sek.mittaisia "tosi hauskoja" väli spiikkauksia.

2

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • media ähky

      Aikanaan, kun virityskuvaakin lähetettiin CHAT paskan tilalla tuli telkkarista vain LAATU ohjelmia. Nyt kun kanaville pitää keksiä väkisin täytettä on taso laskenut. YLE, jolla on pieni osuus kanavista joutuu panostamaan vielä jotenkin, mut nää kaupallisiset kanavat... tunkevat kaikkee skeidaa "ilmaselle" a MAKSULLISELLE kanavistolleen.

      Jos ajatellaan vaikka aameerikka, tv kanavien luvattua maata, niin siellä skeidan suhde ohjelmien määrään on jossakin rajoissa. Tämän takaa tietty kilpailu, sillä operaattoreita on reilummin. Suomessa tilanne on, et on YLE ja ne pari muuta yrittäjää. Kanavia on haalittu hirveet määrät ja ne täytetään HALVALLA hutulla mitä moni muu maa ei kelpuuta jakeluun.

      Viestintäministeriö jakaa UUSIA taajuuksia uudelle skeidalle, joka KANSA lopulta maksaa. Toki "kanava" tarkoittaa rahaa jonkun hepun taskuun ja niitä myydään samaan tapaan, kun SAKSA myis 3G (uuhmst) taajuuksia ja suomi osti silloin ILMAA isolla rahalla. Sama ralli nyt TV taajuuksien kanssa, ilma muuttuu kullaksi. Homma on naamioitu HD kliimaksin taakse.

      • ttppii

        "Jos ajatellaan vaikka aameerikka, tv kanavien luvattua maata, niin siellä skeidan suhde ohjelmien määrään on jossakin rajoissa. "

        Et ole tainnut jenkeissä katsoa TV:tä?

        Eihän siellä pysty kunnolla edes TV:tä katsomaan, jo senkin takia, että mainoksia on IHAN tolkuton määrä. Ja kyllä sitä skeidaa sielläkin on. Mistäs luulet sen Suomen kanavilla oleva roskan pääasiallisesti olevan lähtöisin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      134
      5359
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      189
      4491
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      176
      4420
    4. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      87
      4113
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      48
      3793
    6. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      61
      3690
    7. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      104
      3650
    8. Miksi Marinin vasemmistohallitus ei tunnustanut Palestiinaa

      kun mahdollisuus oli? Nyt sitten vasemmisto-oppositio ulvoo yhtään ääneen, että Palestiina pitää tunnustaa - onpa tode
      Maailman menoa
      16
      3465
    9. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      34
      3446
    10. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3389
    Aihe