Onko minkä tasoinen hotelli? Vaikuttaa rauhalliselta ja edulliselta? Onko kuitenkin siisti?
Millaisia kokemuksia teillä on? Jos ei ota aamupalaa niin onko mahdollisuus kuitenkin saada kahvia jostain? Huoneissa joissa on minikeittiö ei kuitenkaan ole vissiin kahvinkeitintä tai keittolevyä?
Kiitoksia vastauksista etukäteen jo.
hotelli Ava helsinki
7
2603
Vastaukset
- Business2Business
Työmatkalla itse vietin viikon verran Hotelli Avassa, siistiä oli, ja rauhallinen alue, kaupat ja ravintolat lähellä. Ei siis tullut minikeittiötä käytettyä kuin välillä kun mikrossa lämmitin eineksiä. Aamupala on muuten hyvä, ja sen verran edullinen että kannattaa ottaa, siellä on puurot ja hillot, karjalanpiirakat, sämpylät tuoreita, kahvi, tee, appelsiinimehu yms kuuluu siihen. Niin ja alakerrassa respan liki on myös kahviautomatti, sekä limuautomaatti automaatti josta saa karkkia, sipsejä yms pikkusuolasta vaikka yöllä jos tarvii.
Huoneessa TV, josta näkyy yleisimmät kanavat. Naapurihuoneista en ääniä kuullut, joskus harvoin käytävältä kuulin kun joku käveli, mutta se nyt on ihan normaalia hotelleissa. Viihdyin koko viikon hyvin, ei valittamista. Ja siinä kurdiraflassa liki on todella hyvät iskender keburat, suosittelen. :P- matkaan käy
Pyrin aina Helsingissä ollessani yöpymään Hotelli Avassa sen rauhallisen ilmapiirin (voisi sanoa keskellä luontoa),muttei kumminkaan keskellä ei mitään sekä samalla sen edullisuuden, hyvän ja ystävällisen asiakaspalvelun lisäksi tekevät minuun tässä suhteessa suuren vaikutuksen. Se on hyvien kulkuyhteyksien päässä niin Helsingin rautatieasemalta kuin Helsinki-Vantaa lentokentältä ja on jotakuinkin näiden kahden puolivälissä.Mäkelämkadulle on n. 100metriä(bussit ja raitiovaunut mennen tullen) ja Lahden tielle n. 300metriä(bussit ja raitiovaunut mennen-tullen)sekä Sörnäisten metroasemalle on matkaa joku 400-500 metriä. Hotelli Avan tuntumassa on lisäksi useita valintamyymälöitä kuten Alepa,Valintatalo,jne... Kokeilin kerran Avan aamiaista , mutta se ei mielestäni vastanut hinnan puolestaan sitä mitä sen piti olla. Hotelli Ava on erittäin hyvä vaihtoehto jo entuudestaan kallillee Helsingin hinnoille eikä se mielestäni ole mikään hostelli jota joku jossain mielipide palstalla on tarjonnut vaan hotelli edulliselle asumiselle. Palaan varmasti vielä Suomeen tullessani Avaan yöksi jos toiseksi.
- pilkkupisteviiva
Se on sellainen "opiskelija-asuntola"-hotelli. Halpa ja ihan kohtuu siisti.
- kevättä odotellen
Siisti, rauhallinen ja edullinen. 10 min Stadiin ja 15 min lentokentälle.
Vieressä iso hyvä Mäkelänrinteen uimahalli, jossa voit päästä vaikka seuraamaan suuria kisoja ja kylpemään poreammeseen ja käymään saunassa.
Kiva paikka suosittelen lämpimästi! - oasdfg
Edullisuudesta en tiedä, huonehintaan kun lisää aamupalat 4:lle, niinkuin normihotelleissa hintaan sisältyy, jää ero muutamiin euroihin. Aamupala oli ok, nälkä lähti, ei kuitenkaan kovin monipuolinen. Kulkuyhteydet on hyvät. Hotelli kuitenkin muistuttaa jotenkin kerrostaloa, käytävät kivilaattaa ja tosi kaikuvat, metalliset väliovet pitää kovaa pauketta ja kaikki se kuuluu huoneisiin sisälle HYVIN. Huoneiden ovet vain tavalliset puuovet, ei mitenkään äänieristetyt tai edes tiiviit.
- make7777
entiiä
- jaska394
entiiä en ole käynyt!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273285Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122439Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.832334Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062054Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761673Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥471537Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261446Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211186
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151136