Faktatietoa Ahvenanmaasta

5453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Faktaa tosiaan. Jätkä kirjoittelee tärähtäneitä juttujaan sinne sun tänne ja esittelee niitä sitten Uuden Suomen faktatietoina.

Äänestä
  • Joo, ja kaikki mitä on lehtiin kirjoitettu ei välttämättä ole totta.

    Äänestä

  • ahvennainen kirjoitti:

    Joo, ja kaikki mitä on lehtiin kirjoitettu ei välttämättä ole totta.

    Varsinkaan jos se on kirjoitettu Vasabladetin tai Höblän kaltaisiin roskalehtiin.

    Äänestä

skall knulla din mamma i hennes stora slappa fitta :D

You are nothing but an ugly stupid mothetfucker :(

Äänestä
  • Taitaa hurrilla olla löysät kintuissa, mutta kyllä se siitä haihtuu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


J.Ryyti kirjoitti:

Tiedä enemmän - luule vähemmän:

http://ryyti.puheenvuoro.uusisuomi.fi/asiasanat/1319/ahvenanmaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu