Ahdistaa niin vitusti

väsymies

Tuntuu että olen ajanut itseni ihan umpikujaan. En enä edes saa omista ajatuksista selvää. Haluaisin vaan hyvän parisuhteen ja normaalia elämää, mutta en varmaan ikinä niitä saa. Takana on yksi pitkä parisuhde jossa ahdistuin seksistä, olin kokematon ja se ahdisti myös kumppania. Tyhmä juttu, tiedän. Ei yllätys että se päättyi siihen että kumppanini petti. Suhteen aikana hain apua lääkäristä ahdistukseen ja siihen ettei sänkyhommat suju, tulos se että käteen lyötiin potenssilääkkeet, 25 vuotiaana! Se korjasi seuraukset, muttei syytä. Loppu tulos on se etten osaa enää harrastaa seksiä ilman lääkkeitä. Nykyiselle tttöystävälle, tai kenellekkään, en sitä voi paljastaa. nyt kolmekymppisenä tuntuu että mun seksielämä ja sitäkautta kaikki toiveet parisuhteesta on lopullisesti mennyt.
Vittu, haluan vaan olla onnellinen ja rakastaa ja että mua rakastetaan. Haluan perheen.
En tiedä mitä teen, on niin helvetin huono olo.

5

3052

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiku123

      Oletkohan nyt paisutellut asioita päässäsi turhan isoon mittakaavaan? Tai sitten sinulla on ollut täysin vääränlaisia naisia! Pikkuisenkaan kypsempi nainen ei varmasti hätkähdä jos ei heti seiso. Luot itse itsellesi ahdistuksen, mutta kenelle olet katkera?
      Naisena rohkaisisin sinua löytämään parisuhteen ilot ensin jostain aivan muualta kuin seksistä. Ehkä olen väärässä, mutta minusta se kertoo jotain miehestä jos ei aina heti ota eteen. Ajattelen miehen olevan perusluonteeltaan jotenkin syvällisempi, ja sehän on hyvä se! Toki jos parisuhde on pitkä ja ongelmat pitkittyneitä niin syyt täytyy kaivaa esiin. Luottamuksellisessa suhteessa pitäisi päästä kaksinkin jo aika pitkälle ongelman ratkaisussa.
      En tiedä kun en ole mies, mutta luulisin lääkkeillä avitetun seksin olevan myös vähän erilaista, vai saako siihen psyykkeen mukaan? Ja oli ihan hyvä että tuo pettäjänainen poistui elämästäsi. Pettänyt se olisi ennemmin tai myöhemmin vaikka olisit ollut mikä kone.

    • Ymmätäväinen nainen.

      ...kokemuksesta, että kun se hyvä suhde tulee niin alussa voi käyttää sitä lääkettä ja sitten sen voi melkein heti jättää pois.

    • Se nainen ei tainnut olla arvoisesi. Oliko teidän suhteessa seksillä ehkä liian koorostnut merkitys? Kuulostaa omituiselta,että naisystävääsi ahdisti kokemattomuutesi...?! Mikä minä olen sanomaan kun en enempää suhteestanne tiedä,mutta sellaisen vaikutelman sain,ettei tainnut ihan terveellä pohjalla juttunne olla. Yritä jaksaa,sussa ei ole mitään vikaa kunhan löydät "sielunkumppanisi" tai "sen oikean" etc...

      • Voi helvetti,sori kirjoitusvirheet!


    • åuiyttghjk

      olet siis hakenut apua ja myöntänyt että potenssi ongelmasi johtui ahdistuksesta! Et ole tehnyt mitään väärään. Noin 10-vuotta vanhempana tollainen juttu on helppo jo myöntää...olet vielä nuori ja nyt ei ole ehkä aika väkisin seurustella jos vielä kovin ahdistaa. ole ylpeä että hait apua ongelmaasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2318
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2173
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1535
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1484
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1417
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      944
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      883
    Aihe