Juhaa huutelet täällä. Se ei kuules ehdi nyt vastailemaan.
Turhaan sinä sitä
15+7
12699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
paitsi sinun päässäsi.. kilin kolin.
tarvetta huudella...puhekin kuuluu..jos on tarvis..
ainakaan ole enää huudellut häntä täällä. Aiemminkin kirjoitukseni ovat olleet lähinnä ajatusten purkamista joihin en ole välttämättä odottanut edes vastausta. Mut kyllä minulle on käynyt harvinaisen selväksi se et hän ei välitä minusta. Hyvä esimerkki on tuo eilinen viestiketju jossa joku toivoi rutistuksia ja haleja J:ltä. En tosin vastannut siihen mitään mut kuitenkin.
Luulen et olen päätökseni tehnyt. Näillä ajatuksilla on helppo lähteä tästä kaupungista pois.
olen 'kaipaillut' ihastustani n. 1,5 vuoden ajan. Ja sekin on mielestäni liikaa.. Vaan eipä hänelle koskaan tuntunut sopivan mikään. (Eli ollaan oltu toisiimme suoraan yhteydessä.)
Rehellisyyden nimissä olen kaipaillut häntä täällä mut ei sitä huuteluksi voisi sanoa.. Ja nuo ajatukset ovat syntyneet lähinnä näiden palstojen ja vähän muuallakin esiintyneiden kirjoitusten perusteella (ei kuitenkaan missään Facebookissa). Jollain tavalla hirveän ristiriitaisia juttuja vaan en sit tiedä kenen juttuja olen lueskellut..
Ps. Enkä sit liity mitenkään tuohon viestiketjuun jossa puhutaan jostain itkuvirrestä. Ei oikein kuvaa ihastustani..
Voihan se olla et olen lueskellut tosiaan jonkun väärän tyypin kirjoituksia ja tehnyt ihan vääriä johtopäätöksiä sen perusteella. Koitan olla luottavaisempi hänen suhteen.. Omista tunteista olen ihan varma. Mut nyt poistun palstoilta taas.. Tälle palstalle olen kirjoittanut viimeksi 19:n maissa yhden kommentin yhteen toiseen ketjuun tänään. Ja tämä saa myös jäädä viimeiseksi tämän päivän osalta.
Unia kauniita hänelle sit kun sen aika on..
sitten soittelee, kun on aikaa ja jos ei ole aikaa, niin hänellä on jotain todella mukavaa puuhaa :)
Huutamista häivy jne ruuat viedään suusta lakia ei hallita silloin on paljon turhaan syntyneitä sota.
Niin kirjoitinko minä joskus, että tämä palstamiehen höntti J-mies setti on alkanut toistakymmentä vuotta sitten?
Eri ihmiset, samat jutut.
Hurjaa.
Hahhaa. Jo vuonna 2010 on ollut samanlaista mutta eri kirjoittajat ja vieläkin jotkut hölmöt luulevat että tuttunsa kirjoitelevat täällä 😆. Selaatkapa taaksepäin 2000 vuoden alkuun ja aina vain samaa. Hölmöt!