onko totta että kaikki nuolijat tulee vuosaaresta ja kotkasta haminaan siis herrojen lemmikkipojat
hmt
w
9678
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
lautamiehestä tulee facepuukki pomo
Tait olla joku puskajussi, kun nimittelet ihmisiä, mutta et usakalla olla omalla nimellä sanojesi takana. Laita hame päälle jos ei jo ole. Sama koskee muitakin sataman rääväsuita, joista ei ole älylliseen keskusteluun. Herroja ja poliitikkoja voi joskus mainita nimellä, mutta vain tosi raukkis herjaa nimettömänä työkavereitaan. Saatanan juoruämmät.
Siitäs saitte, juoruämmät!
eikun kompassiin ja virtsaamaan työkaverin olut tuoppiin
Hyvä Hörsky! Me ei virtsata oluttuoppeihin!
Vuosaarihan on stevecon kaatopaikka, lähes jokainen siellä työskentelevä ei päässyt aikoinaan haminasta kotkaan joten vuosaari jäi ainoaksi vaihtoehdoksi jos stevecolle töihin jäi. Sinne siis olisi päässyt kaikki ne jotka olisivat sinne halunneet. Loppuosa lienee nykyään kotkan irtisanottuja, tämä koskee koko henkilöstöä työnjohdosta työmieheen joten lemmikkipojista en tiedä.
oletkin se peräkammarinpoika joka jäi äiskän hoiviin kun ei paskanahjus uskaltanut muuttaa Helsinkiin.
Muuten Vuosaaressa menee oikein hyvin.
Muutto Helsinkiin on jokaisen henk.kohtainen asia ja siihen vaikuttavat monenlaiset asiat, vaikkapa se oma peräkammari.
Katso ympärillesi siellä Vuosaaren suursatamassa mitä näet, oletko sinä työkavereinesi sitä valiojoukkoa vai niitä raakkeja joita Steveco oy,n johto ei halunnut koskaan kotkaan.
Nyt varmaan huomasit asian. Turhaan toivot että, sinut siirretään Haminaan /Kotkaan töihin ei teitä sieltä koskaan tänne enää haluta, olette Stevecon kaatopaikalla mutta sinnehän on teistä jokainen itse halunnut vai mitä.
Muuten meitä ei edes kiinnosta miten Vuosaaressa menee joten älä valehtele meille lisää.
En tulisi Haminaan taikka Kotkaan vaikka pääsisin. Eikä tarvitse minneen lähteäkään. Työt jatkuu Stevecolla Vuosaaressa.
Hyvin menee ja elämä on mallillaan Helsingissä asuessa.
Kateelliset ja katkerat räkyttää..ettei vaan olisi oma lehmä ojassa?