HUOMIO! ASUNNON OSTAJAT. HINNAT TIPPUU!!

LKV VÄLITTÄJÄ HTM

OLEN PÄÄKAUPUNKISEUDULLA TOIMIVA ASUNNONVÄLITÄJÄ, HALUAN TUODA JULKI SEURAAVAN HAVAINNON AIVAN VIIMEVIIKOILTA. ASUNTOJEN HINNAT ON KÄÄNTYNEET LASKUUN. NYT EI OLE KYSYMYS MISTÄÄN PIENESTÄ NOTKAHDUKSESTA VAAN IHAN SELKEÄSTÄ HINTOJEN LASKUSTA. KEHYSKUNTIEN ISOT "PELTOLINNAT" ELI YLISUURET OMAKOTITALOT PELTOTONTEILLA EIVÄT KÄY KAUPAKSI. KERROSTALOHUONEISTOT PÄÄKAUPUNKISEUDULLA SEVÄÄKIN SELVEMPÄÄ HINTOJEN LASKUA. OLEN VÄLITTÄNYT KAIKENKOKOISIA ASUNTOJA PÄÄKAUPUNKISEUDULLA KOHTA 16VUOTTA JA VOIN SANOA ETTÄ NÄIN SELVÄÄ MARKKINOITTEN REAGOINTIA EI OLE NÄHTY SITTEN 90LUVUN LAMAN. NYT EI KANNATA OSTAA VAAN KANNATTAA ODOTTAA.
ASUNTOJEN HINNOISSA ON OLLUT JO PITKÄÄN LASKUPAINEITA JA NYT KESÄN JÄLKEEN ASUNTOJEN HINNAT ON LÄHTENEET VOIMAKKAASEEN LASKUUN. LÄHIKUUKAUSINA ASUNTOJEN HINNOISSA TAPAHTUU SUURI ROMAHDUS.
KIRJOITUKSENI TULEE POIKIMAAN PÄINVASTAISIA KOMMENTTEJA, NIITÄ KIRJOITTELEVAT NE KENELLÄ UHKAA JÄÄDÄ YLIHINTAINEN KALLIS ASUNTO KÄSIIN ELI MYYMÄTTÄ.
NYT KANNATTAA PISTÄÄ ASUNNONOSTO JÄIHIN JA ODOTTAA, SE KANNATTAA. HINNAT LASKEE RYMINÄLLÄ.

2

861

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katsellaan.......

      Niinhän siinä tulee käymään. Se onko kyseessä jo tämä talvi vai ensi en ole varma... mutta fakta on monet ikääntyvät myyvät asuntonsa lähivuosina ja se tulee jo vaikuttamaan asuntojen tarjontaan. Mutta ostaakko vielä kun hiukan reagoi vai kun asunnot ovat oikeasti edullisia eli kun korot alkaa nousta yli 5%... ei kiirusta

    • Huutokauppaan siitä

      Älä viitti huutaa, päätä alkaa särkeen. Oletko sitä paitsi saanut oikein fudut, kun kehottelet ihmisiä olemaan ostamatta? Otsikostasi päätellen saat kuitenkin elantosi tehdyistä kaupoista :) hyvää jatkoa vain valitsemallasi tiellä !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      1
      3060
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      8
      2117
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      112
      1732
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1056
    5. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      982
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      129
      946
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      35
      754
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      50
      687
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      66
      675
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      645
    Aihe