Oli Kiimingin Halpahalli pettymys, työntekijät näky valitun uskonnon perusteella, kaikki paikkalaiset oli valitsematta, kassalla oli hermoheikkoja kassoja kun kaikki ei pelannut kuin rasvattu kuului jopa kirosanan poikasia kassatytoltä. Penikat tuhosivat tavaraa hylyyssä kuin pedot, yhdenkin lestat vetivät irti hintalappuja kuin sudet ja menivät kassalle että onnistuisvat saamaan tuotteen halvemmalla tietämättöminä oikeasta hinnasta. Kuitenkin S on vielä edullisempi nutta toivotaan Lidl kaupaa KIIMINKIIN. Mutta ei K-kauppakaan ole kalliimpi kuin halpa-Halli. Vaatepuolen laatu on jotain käsittämätöntä????
Vastaukset 16
- kerta riitti
Kävin myös itse siellä.Ruokailutila ainakin oli ihan väärässä paikassa.Salaattipöytäkin oli aivan liian lähellä kodintekstiiliosastoa.Muuten myymälä siisti ja tilavakin.En kuitenkaan ala vakioasiakkaaksi.
- Yks niistä kassoista
Oletpas saanut ikävän kuvan myymälästä. Itse siis olen Kiimingin myymälässä töissä, ja muutamaan asiaan voisin kommentoida.
Työntekijöitä ei ole valittu uskonnon perusteella, Halpa-Halli ei edellytä uskoa työntekijöiltä. Henk.koht. voin sanoa että en kuulu edes kirkkoon, eikä se asia mielestäni kuulu työnantajalle mitenkään. Muiden työntekijöiden uskotilannetta en tiedä, enkä ole asiasta pahemmin kiinnostunutkaan.
Ok, meillä on jonkun verran vasta-alkajia kassoilla, mutta siellä on myös kokeneempia. Avajaispäivä ainakin oli yhtä hulinaa, joten ei ihmekään että uudessa myymälässä kaikki ei sujunut.
Asiakkaiden käyttäytyminen ei varmaankaan ole työntekijöiden vika. ;) Ja mikäli asiakas vetää tuotteesta hintalapun pois olettaen saavansa halvemmalla, niin ei se kyllä kovin pitkälle onnistu, sillä tarkistamme osastolta aina hinnan jos lappu puuttuu.
Vaatepuolesta, ja samoin tuohon toiseen viestiin kahvilan sijainnista jne sen verran, että kannattaa laittaa asiakaspalautetta. Samoin työntekijöistä, ja mistä palautetta haluaakaan antaa. Ei niitä parannuksia ikinä tule jos johtoportaassa ei kukaan tiedä että niitä tarvittaisiin. - Palvelukin pelaa
Ei kallista halpahallia vaan onpas edullinen Säästökuoppa, kaikkea mitä tarvii niin löytää, ei tarvitse lähteä ostoksille kauemmas. Paikkakunta on Haukipudas
- 27
tarkotit varmaankin ryöstökuoppa... :D
- ex-asikas
totista on henkilökunta!
- ex-myyjä
Ootkos itte iloinen ja hymyilevä? Sydämen sivistystä omaava ei arvostele muita.
- ex-asiakas
Selviä vaikeuksia suhtautumisessa asiakkaisiin!
- Asiaa 8
Eipä ole ollut mitään valittamista asiakaspalvelussa eikä muussakaan Haukiputaan Säästökuopassa. Kannattaisiko teidän valittajien katsoa peiliin olisiko syy siellä huonoon palveluun
- ex-asiakas
pitäkööt jeesukset kauppasa
- Ruma tapa
Pilikkaakko nää?
- surkee ketju
viimeistään kassalla näkee,onko tällä pärställä tervetullut
- Ihminen vain
Se sama kassahenkilö voisi olla missä kaupassa vaan. Ei Halpa-Halliin vakaumuksen pohjalta työntekijöitä valita.
Minä se tiedän, kun olen ollut siellä töissä.
Sano vaan reilusti päivää, kiitos ja näkemiin.
- seonhyväjuttu
Eipä ole homopostimerkkejä.
- ostava
Työntekijöiden tasa-arvoinen kohtelu kuuluu olevan retuperällä Kiimingissä. Mutta sehän on sitä vain niiden mielestä, jotka jäävät sille huonommalle puolelle, joten tässäkin asiassa on sekä tyytyväisiä.että.tyytymättömiä..
Käyn siellä tämän tästä ja ostan sitä, mikä itsestä tuntuu hinta-laatusuhteeltaan hyvältä. Palvelussa ei ole moittimista, aina olen saanut hyvää palvelua. Ei onneksi ole ainut kauppa, joten jokainen tyytymätön voi äänestää jaloillaan ja mennä vaikka Puuiloon, jos huvittaa. - eilentodettu
Oikeasti Halpahalli ei ole nimensä veroinen. Elintarvikkeet ovat Reimarissakin halvempia.
- näinonnäreet
Ku tulis vielä toi tokmanni niin jopas hinnat putoaisi tai väki ainakin vähenisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487