Pitää muistaa että VIRKAMIESRUOTSI tulee ensin ( töitä ruotsinkieliselle VÄHEMMISTÖLLE )
PAKKORUOTSIN avulla pidetään yllä tulonsiirtojärjestelmää RUOTSINKIELISILLE väestölle.
Ruotsinkielinen vähemmistö on keksinyt SAMMON jolla voidaan suunnata varallisuutta oikeaan osoitteeseen ( ei ole ihme että jotkut kiljahtelee.....mahtavaa....upeeta....).
Pakolaispolitiikka ja RKP:n touhut ovat kolikon toinen puoli niinkuin SISAR ja VELI. RKP:n pakolaispolitiika on vain työkalu asemien säilyttämiseksi.Myös lehdistön SENSUURI on käsittämätöntä ko. asian suhteen he puolustavat 4 % etuja VAIKENEMALLA!!??
Kaikkein oudointa on ettei 96 % ei osaa päättää asiaa (vaikuttavat munattomilta, RKP:lä sitä on)
RKP-läiset käyttää puolustaessaan asemiaan mm. homo,lesboja,romaneja ja sitten vielä nämä perinteiset LAHJONTA,KIRISTYS ja UHKAILU
Yllättävää että Ylen toimittajatkin ovat alkanaat tai paremminki olleet pakkoruotsittajia.
Hesarihan on vaijennut ko.asiassa jo pitkään ( Olisko Erkko asialla ). Onneksi vaalit ovat tulossa.Muistakaa levittää tätä ilosanomaa ....mahtavaa ...upeeta....
Lipponen, Sasi ,Virkkunen, Stubb,Urpiainen ja monet muut joille maksetaan Ruotsituksesta kelleppä raha ei kelpaisi .
Pakkoruotsin edustajilla on tarkoitus estää vapaa valinnaisuus jotta opiskelu kävisi mahdollisimman vaikeaksi.
Pakkoruotsihan soveltuu vain niille joilla on hyvä syy oppia Ruotsia, valtaosalle siitä ei ole mitään hyötyä vaan iso taakka joka jopa estää menestymisen muissa pakollisissa aineissa.
Pahaa pelkään että esim. Virkkunen, Lipponen,Stubb ja Sasi tietää tämän joten heidät pitäisi julistaa kansakunnan VIHOLLISIKSI.
Nyt Virkkunen haluaa puuduttaa ala-asteen oppilaat jotta RKP-taustaisten etumatka kasvaisi oppimistulosten suhteen.
Näiden etuja puolustat
Nääääääääääääätä
4
872
Vastaukset
- selustaa!
Kene takoja sitten puolustat?
- verottomat säätiöt
Pelkkää asiaa. 25% ekonomien koulutuspaikoista menee automaattisesti 4%n vähemmistölle, vaikka heillä on lahaisemmat hakupisteet kuin suomenkielisillä. Siksi pakkoruotsilla pitäisi kouluttaa palvelijoita (amiksen pakkoruotsi!) tälle eliitille, koska he itse pääsevät korkeakouluun koulumenestyksestä huolimatta.
- wadwadsdsd
Taas joku PS:än kannattaja vetää hirveetä faktaa täällä päästään...
- Alik Hyvånen
Alokasaikana kun esimiehen käsky ei minua miellyttänyt, pyysin häntä aina toistamaan sen kirjallisena ruotsiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462189- 1901665
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647