on?
Mikä se halloweeni oikein
2
366
Vastaukset
- maailman ihminen
Moi!
Halloween (toisin sanoen kurpitsajuhla. esim. jossain Nalle Puhissa tai Aku Ankassa) on sellanen pelottelu juhla. Sinne ostetaan lepakkoja, vampyyrejä yms. kaikkee pelottavaa ja sit voi järjestää bileet. Halloweeniä vietetään milloin milloinkin. Yleensä 25.10-6.11 välisenä aikana. Halloweeniä ei löydy kalenterista, joten se ei ole melkein juhla ollenkaan. Se on sellainen... VAPAAEHTOISJUHLA!- Satanismiin??
Maailmaneliitti pyrkii pilaamaan kansan normaalikäsityksen siitä mikä on pyhää ja mikä ei. Siksi meille on rantautunut myös "ystäväinpäivä". Halloween on demoninen rituaali jossa Jumalalle näytetään suoraan keskisormea. Tässä laaja tutkimus Halloweenin taustoihin, ei heikkohermoisille:
http://littleguyintheeye.wordpress.com/2009/10/28/halloween/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802230- 1751851
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701722Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101538Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261494- 1091250
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1671114Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää148962Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58955