Rosan horoskooppi?

Huvittaisipa tietää Rosa Meriläisen horoskooppi, kun neito on ollut nyt tässä kyseenalaisessa julkisuudessa.. veikkaisin että kalat.. mutta tietääkö joku???????
121176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Rosa Meriläinen, 27-vuotias, s. 31.12.1975 Tampereella eli rosahan on kauris....

Äänestä
  • Rosa olisi 28 v. Kuvaan sopii kuujouskarin luonnehdinta...

    "Kuu Jousimiehessä
    Jousimies heittäytyy innokkaasti seikkailuihin. Hän on vilkas, sisukas ja palavasieluinen. Jousimies pitää pitkistä matkoista täynnä tuntemattomia kohteita.
    Heikkoudet: Riskeeraa liikaa heittäytymällä päättömänä tuntemattomaan. Uhkarohkea ja kapinallinen.

    -79 *caption145 Kuu - Mars oppositio
    Olet hyvin tunteellinen ja tämä voi heijastua niin, että suhtaudut tunneperäisesti myös niihin asioihin, joihin tunteet evät kuulu. Tunteenpuuskassa voit toimia ensin ja ajatella vasta sitten, sinun olisikin hyvä opetella laskemaan kymmeneen, ennekuin reagoit, muuten seuraa riitaisuuksia joita voit joutua katumaan myöhemmin."


    http://astrosoftware.com

    Äänestä

  • v-i-m kirjoitti:

    Rosa olisi 28 v. Kuvaan sopii kuujouskarin luonnehdinta...

    "Kuu Jousimiehessä
    Jousimies heittäytyy innokkaasti seikkailuihin. Hän on vilkas, sisukas ja palavasieluinen. Jousimies pitää pitkistä matkoista täynnä tuntemattomia kohteita.
    Heikkoudet: Riskeeraa liikaa heittäytymällä päättömänä tuntemattomaan. Uhkarohkea ja kapinallinen.

    -79 *caption145 Kuu - Mars oppositio
    Olet hyvin tunteellinen ja tämä voi heijastua niin, että suhtaudut tunneperäisesti myös niihin asioihin, joihin tunteet evät kuulu. Tunteenpuuskassa voit toimia ensin ja ajatella vasta sitten, sinun olisikin hyvä opetella laskemaan kymmeneen, ennekuin reagoit, muuten seuraa riitaisuuksia joita voit joutua katumaan myöhemmin."


    http://astrosoftware.com

    hän mahtollisesti nouseva oinas...!?!

    Äänestä

  • libra kirjoitti:

    hän mahtollisesti nouseva oinas...!?!

    Jos olisi nousu-Oinas, niin voisi tulla Jupiter askendentille vielä korostamaan sitä Jousimies-vaikutelmaa, jonka itsekin olen hänestä saanut. Jouskari kun on hänellä just Oinaan keskellä, 15 astetta. Aurinkomerkki Kauris oli itsellenikin pieni yllätys, vaikka toisaalta kunnianhimoahan tarvitaan eduskuntaan pääsemiseksi, pelkillä Jouskari-ominaisuuksilla ei taideta sinne pötkiä.

    Rosan kartalla on tosiaan pari mielenkiintoista oppositiota, myös Merkuriuksen ja Saturnuksen, joka voisi osaltaan kuvata tiettyä "yli rajojen" menemistä hänen viestinnässään. Lisäksi tuo Mars on oppositiossa kuun lisäksi myös Neptunukseen, mikä selittää ehkä kiinnostusta "huimausaineisiin" - hänhän on Iltalehden tietojen mukaan tehnyt gradunsakin narkomaaneista.

    Transiitteja kun katsoo, niin tuo ilmeisesti aika tarkkana parhaillaan oleva tr Pluto yhtymä kuu on aika selkeä osoitin burn out -lomalle jäämisestä. Lisäksi Pluto kaivelee aina esille näitä piiloteltuja eli pinnan alle painettuja asioita, ei ihme että kannabiskokeilut putkahtelevat esiin. Pluto kun on samalla yhtymässä tuohon Rosan Neptunukseen ja oppositiossa Marsiin. Tunne-elämä (kuu) kokee siis aikamoista myllerrystä ja pohjamutien kaivelua (Pluto). Hänellä tähän on ehkä liittynyt positiivistakin, jos seurustelu Simo Frangénin kanssa pitää paikkansa.

    Samanaikaisesti tr Saturnus tekee oppositiota Rosan aurinkoon: persoonan (aurinko) on kohdattava ulkopuolisia rajoituksia (Saturnus). Varsinkin kun aurinko on vielä Saturnuksen omassa merkissä Kauriissa, tämä lienee varsin merkittävä transiitti. Hassua kyllä, tuli mieleen sellainenkin tulkinta että persoona voisi kohdata jonkin vanhemman miehen (Saturnus), ja Simohan on Rosaa tuntuvasti vanhempi. :-)

    Tr Saturnus neliöi samalla sekä Jupiteria että Plutoa. Näiden lisäksi löytyy vielä tr Uranuksen neliö Neptunukseen ja tr Neptunuksen neliö Uranukseen! Eipä käy kateeksi.

    Äänestä

  • niin Roosan kuin kaikkien kauriiden puolesta. Olen itsekkin kauris, eikä moinen MAUTON shokeeraamisenhalu sovi aidon kauriin luonteeseen! Yök yök yök...

    Äänestä

että millä perusteella sinä häntä kalaksi ajattelit?

Äänestä

No ei kalat ikinä...liian älykäs on kalaksi!!
Olisin arvannut jousimieheksi.......

Äänestä
  • .. ajattelin myös että voi olla liian fiksu kalaksi (sori vaan kalat!) mutta toisaalta juuri se "päättömyys", päihteiden tietty ihannointi olisi sopinut kuvaan, ja että toimii ennen kuin ajattelee.
    Jousimieheltä vaikuttaisi silti eniten..
    Oinas voi joskus toimia hätiköiden mutta kyllä oinaalla enemmän järkeä päässä yleensä loppupeleissä silti pitäisi olla. Kauriiksi en olisi kyllä uskonut, aurinkomerkiltään kuitenkaan. Vaikka joo, olemmehan monen merkin summa :). No, tuleepa mieleen taasen näiden horoskooppienkin "uskottavuus" ;).
    Kiitos silti, ihan hupimielessähän tämä..

    Äänestä

  • ...liian älykäs??? Tästä ollaankin jo saatu julkisuuteen sopivia näytteitä. :)

    Äänestä

  • niin kirjoitti:

    ...liian älykäs??? Tästä ollaankin jo saatu julkisuuteen sopivia näytteitä. :)

    .. no on hänellä mielestäni jonkinlaista älyäkin takana ainakin nettipäiväkirjasta päätellen (sitäkin on kait sitten monenlaista tasoa). Tempauksethan eivät todellakaan ole olleet niitä älykkäitä!!!

    No, summa summarum (ellen toista itseäni), mitähän se horoskooppi loppujen lopuksi kertoo, ei varmaankaan kaikkea??

    Äänestä

Mulla taitaa olla sivistykses pahaki aukko ku en tiedä kuka rosa meriläinen on... heh.. toivottavasti ei mikään sarjamurhaaja kummiskaan?

Äänestä
  • Rosa Meriläinen on Vihreän liiton kansanedustaja, joka kertoi Image-lehden haastattelussa (kuten myös MTV3:n haastattelussa) polttaneensa pilveä jossakin juhlassa. Hän on tällä hetkellä sairaslomalla tietääkseni uupumuksen vuoksi ja asiasta on vireillä poliisitutkimus.

    -yhteiskuntatieteiden maisteri, tutkija
    -syntynyt 31.12.1975 Tampere
    -julkaisut:
    & muita: Mikä on Attac 2002
    "Kamppailu kansalaisuudesta" (artikkeli) 2002
    "Onko narkomaani kansalainen" Pro Gradu 2000
    artikkeli teoksessa "Rakennetaan reilu maailma" 2000
    &Säteri: Seksibisnes 1999
    & muita: Perusturva, mikä ihana tekosyy 1998


    Lisää tietoa osoitteesta:

    http://www.eduskunta.fi/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä kirjoitti:

Huvittaisipa tietää Rosa Meriläisen horoskooppi, kun neito on ollut nyt tässä kyseenalaisessa julkisuudessa.. veikkaisin että kalat.. mutta tietääkö joku???????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu