kokoomuksen kannatus on alkanut laskea eikä se olekaan ihme,kokoomus on koko hallituskautensa ajan suosinut suurituloisia sekä tehnyt laki aloitteita jotka vaikeuttavat kansalaisten elämää olisi vihdoinkin korkea aika saada Suomeen hallitus joka ajaisi kaikkien ei ainoastaan hyvätuloisten asioita tälläinen hallituspuolue on PerusSuomalaiset.On ollut jo kauan sellainen käsitys vallassa että Suomea johdetaan Helsingistä jonne kaikki veromarkat menevät täysin jopa turhiinkin tarkoituksiin muu etenkin pohjoinen Suomi on jäänyt vähemmälle huomiolle sen näkee esimerkiksi maanteiden kunnon rappeutumisena samaa aikaa etelä suomeen rakennetaan ja kunnostetaan tiestöä ja rakennetaan valtiovallalle sekä kulttuuri puolelle uusia rakennuksia kansalaisten vihdoinkin aika herätä todellisuuteen!
kokoomuksen taantuma
foumier
5174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ongelma Kokkolassa kun se ei koskaan ole noussutkaan.
Miten ne eivät itse sitä hoksaa. Kokkolassa olisi tilaa oikealle Kokoomuspolitiikalle.
Yrittämistä, kaupungintalouden jämäkkää hoitoa ja selkeää johtamista. Näissä Kokoomusta tarvitaan.
Nyt he näpertelevät, riitelevät keskenään ja kellokkaina ei yhtään Kokoomuslaista
Niin kyllähän tuloerot ja köyhyys on lisääntynyt, sekä ruokajonot kasvaneet.
Nyt on ihmiset huomanneet että yhteisöllisyys on kadonnut yhteiskunnasta.
Tilalle tullut ahneus, itsekkyys seurauksena on että sosiialinen(ihmiset) pääoma on romahtanut, kansanterveys ennenaikaiset eläkkeet uupumiset ovat seurauksena tästä politiikasta.
Meillä ei kokonaistulo riitä elättämään tätä herra porukkaa, vaan joudumme lainaamaan lisää koko ajan.
Oikeudenmukainen tulonjako ehkäisee sosiaalisia ja terveydellisiä ongelmia ja antaa uskoa suomalaiseen yhteiskuntaan.
Tälle politiikalle on vaihtoehto vasemmistoliitto, ,joka on onnistunut karistamaan menneisyyden varjot, ja päivittänyt politiikansa vastaamaan kansan tarpeita.
Siirryppä kunnon Ukkovaari pois minun kanssa tästä populisti avauksesta, niistä meidän oikeista työväenpuoleen asioita kerrotaan.
Täällä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9432711
http://vimeo.com/16167263
Poistettu
c
c
c
c
v
äö