10.11.2010 kello 16:00-17:00 syyskokous jossa päätetään henkilövalinnoista kaksivuotiskaudeksi ja vuoden 2011 toiminnasta ja sen rahoituksesta.
Turvallisuusalan uudenmaan ammattiosasto
7
984
Vastaukset
- Lisää liksaa!
Mulle rahaa!
- Jobesi
Miten asioita ehditään käsitellä tunnissa? Harva ja valittu pääsee risteilylle 10.11.11, kai nää kihot on jokainen rustannut vuoronsa, mutta ei se onnaa rivijätkiltä noin vaan. Illalla pidetty kokous 2-4 t olisi ehdottomasti tasa-arvoisempi, jotta "tavisvartijatkin" ehtis kuulemaan asioista ja nauttimaan edes hieman yhdessäolosta. Huonosti suunniteltu, hurvittelu vain mielessä.
- VARMA TIETO!
RAHAA TULEE!
- Njamsy
VARMA TIETO! kirjoitti:
RAHAA TULEE!
Ei tuo satku ole mitään verojen jälkeen, se alenee 50 euroon! Pyydettävä heti 300 euroa ja sillä siisti luokkatarkastukset, nyt olisi vuorossa nelos ja vitosluokkien suuremmat korotukset, viimeksi ne meni alkupäähän. Henkilökohtaista palkanlisää tarvittaisiin, nyt vain perseennuolijat saa, muiden kanssa ei edes neuvotella työn ja osaamisen vaativuudesta, vain peruspalkkaa.
- Tämä on TURVA!
Njamsy kirjoitti:
Ei tuo satku ole mitään verojen jälkeen, se alenee 50 euroon! Pyydettävä heti 300 euroa ja sillä siisti luokkatarkastukset, nyt olisi vuorossa nelos ja vitosluokkien suuremmat korotukset, viimeksi ne meni alkupäähän. Henkilökohtaista palkanlisää tarvittaisiin, nyt vain perseennuolijat saa, muiden kanssa ei edes neuvotella työn ja osaamisen vaativuudesta, vain peruspalkkaa.
300 EGEEEE LISÄÄÄÄÄ HILLOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- KANNATETAAN!
Tämä on TURVA! kirjoitti:
300 EGEEEE LISÄÄÄÄÄ HILLOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KANNATETAAN!
- e65ueuef56
uyebu6be
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088