Mistä löytäisi vapaamielisen kumppanin?

-tahtootietää-

Olen tällä hetkellä sinkku, eikä sitoutuminen kiinnosta. Mutta kun ylipäänsä ajattelen, millaisen parisuhteen haluaisin, niin ihanne olisi avoin liitto. Kumpikin saisi hakea kokemuksia ihan luvan kanssa ja harrastettaisiin myös kimppaseksiä. Vaan mistäpä sitä tällaisia helmiä miehiksi löytäisi? Vai onko niitä edes?

8

1873

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fakta juttu

      Etkä löydä

    • Älä lannistu, voittaahan ihmiset lotossakin :)

    • Kiinnostunut_

      Minkä ikäinen tämän kumppanin pitäisi olla ja mitä sukupuolta?

    • CoolLibertine

      Hei,
      parisuhteissa aina runsaasti ongelmia ja vaikka löytää itselleen vapaamielisen ihmisen, ei se tarkoita että muilla sektoreilla synkkaa riittävästi. Ihminen vakisuhteeseen kannattaa valita kokonaisvaikutelman perusteella, jossa seksuaalinen promiskuiteetti ja sen toleroiminen ovat yksi tekijä. Ehkä tärkeä, mutta ei suinkaan ainoa.

      Toinen tärkeä asia on se, että sopimuksien tulee olla kattavia ja niistä tulee pitää kiinni. Eli jos on sovittu yhtä, ei tehdä toista vaikka mieli tekisi. Se, mikä sitten sallittua milloinkin, pitää määritellä melko huolellisesti. Muuten väärinkäsitykset ja riidat ovat tulos, koska ihmiset loukkaantuvat herkästi jos kokevat tulleensa petetyiksi - mistä ikinä pettäminen koostuukaan. Suhteessa kuitenkin vapauden lisäksi keskinäinen ymmärrys kaiken A ja O eli pääasioista on sovittava yhdessä ja toiselle myös näytettävä riittävän usein että tämä tosiaan on se kaikkein tärkein ihminen maailmassa. Muuten ego-ongelmat, epäluottamus ja alemmuuskompleksi helposti seurauksena.

      • justjustjuu

        No niin, onpa siinä vapaamielisyys rajattava aika tarkasti erilaisilla sopimuksilla, mitä saa ja mitä ei saa tehdä. Onko sellainen sopimustouhu ja mielen sitominen erilaisin säännöin ja periaattein sitten enää millään lailla vapaata??

        Mielestäni tuollainen kuulostaa enemmän mielen pakkopaidalta kuin vapaudelta. Toki jokainen voi sitoutua vaikka minkälaisiin periaatteisiin elämässään, mutta jos periaatteesta tekee elämää suuremman asian itselleen, niin aika tarkkaan kannattaa harkita minkälaisten pariaatteiden vuoksi luopuu vapaudestaan ja kenen tai minkä orjaksi päätyy.


    • Vesku8444

      Minä ottaisin heti vapaa mielisen Naisen.
      Olen aisakannattaja olin pitkässä suhteessa ex: avovaimoni kanssa.
      Hänelle seksi oli todella tärkeätä, eka kokeiltiin kolmen kimppaa mistä
      nautittiin molemmat.
      Meni muutama päivä meni kun vaimo kysyi lupaa lähteä yksin miehen luokse,
      totta kai sanoin.
      Oli kyllä kiihkeää seksiä kun vaimo tuli takaisin ;)
      Sängyssä kysyi vielä mitä mieltä jos hänellä olisi useita seksi kumppaneita,
      vastasin hänelle saat luvan siihen se on minunkin fantasiani ;)
      Siitä se sitten lähti miehiä riitti seksi oli mahtavaa ja pääsi liukkaille lähes aina
      Ihana vaimo mistä löytäisi tämmöisen...

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      43
      9678
    2. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      68
      4788
    3. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      58
      4304
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      137
      2806
    5. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      127
      2634
    6. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      167
      2425
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      21
      1780
    8. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      20
      1557
    9. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      36
      1530
    10. Älä nyt ainakaan pelkää

      että enää yritän lähelle. Kyllähän toisen rajoja on kunnioitettava. Olen ymmärtänyt täysin, että en kiinnosta sillä tava
      Ikävä
      72
      960
    Aihe