No niin van kävi taas..ei kyllä ihan nyt jaksaisi..mutta otamme vastaan tietenkin. Olen havaihtunut asiassa,että ei ehkä ole pakko synnyttää kaikkia,mitä olisi tarjolla ja niitähän tilaisuuksia on,terveillä ihmisillä. Pointti onkin nyt tässä: mieheni on totaalinen vl,hän ei hyväksy ehkäisyä,mikä vähän jäytää meidän suhdetta..minä en voi tehdä mitään..minulla on akateeminen koulutus,koskaan en ole ollut työelämässä. Kyseenalaistan uskontoni arvot. Onko minun osani olla synnytyskone..en usko näin. Kiitos että jaksoit lukea, en ole provo tai muukaan pelle,minä ajattelen ja olen ymmälläni :-(
11.s lapsi tulossa
Ansku vaan.
12455
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
en pysty onnittelemaan 11. lapsen johdosta.
Voimia sinulle!
taisi?
Siitä yhdennestätoista lapsestahan voi tulla vaikka Suomen kuningas. Se on jo vallan toisen luokan saavutus kuin jääminen palstaräksyttäjäksi.
vain eukon hässimiseen ja koulunkäynnit on jääny väliin, kun luulet, että Suomi on kuningaskunta?
:) selvä provo.
Varsinkin, kun vielä väittää, ettei ole provo.
mikä VL-miehesi peruste on tuollaiselle lapsitehtailulle? Pitäähän hänellä olla joku peruste siihen.
Jos on akateeminen koulutus, mene töihin ja laita miehesi kotiin hoitamaan lapsia.
Eiköhän ääni muutu kellossa, on kuinka harras tahansa.
sanoessasi, että sinä et voi tehdä mitään.
Käytä ehkäisyä tai älä anna ukollesi. Kumpikin on täysin sinun vallassasi. Jos miehesi käyttää väkivaltaa, tee rikosilmoitus. Raiskaus on rikos avioliitossakin.
Jos asia paljastuu, niin syntyy hirmuinen prosessi. Tästä asiasta voi tulla järkyttäviä seurauksia. Näin on joskus tapahtunutkin.
nyt sentään nykyaikana?
jollei hän muuten usko.
miten akateemisen ihmisen ulosanti olisi näin vaatimatonta?? ärsyttää nää pellet jotka tehtailee näitä heittoja tänne! pohdiskeluja ja mielipiteitä asian tiimoilta olisi paljon,tähän ei viitsi edes vastata.
Käy katkaisemassa piuhat --> Miehesi ei saa koskaan tietää
Jumala rakastaa sinua AINA, hän näkee kärsimyksesi ja ymmärtää!