Heippa,
ei kenelläkään sattuisi olemaan kokemuksia kyseisestä huoltoyhtiöstä?
Ruusuja? Risuja? Oletteko olleet tyytyväisiä?
yst. terv. nimim. -valinnan vaikeus.
ei kenelläkään sattuisi olemaan kokemuksia kyseisestä huoltoyhtiöstä?
Ruusuja? Risuja? Oletteko olleet tyytyväisiä?
yst. terv. nimim. -valinnan vaikeus.
Vastaukset 10
Vanhimmat
saattaa olla tosi hyvä mutta yhtä lailla tosi huono. Helsingin kiinteistötyöt Oy ei nimittän huolla yhtään kiinteistöä, niinkuin ei mikään muukaan yritys. Sensijaan kaiken ratkaisee millaisen huoltomiehen ko yhtiö teille osoittaa, sehän kaiken työn tekee ja se ratkaisee kaiken. Lähes jokaisella yhtiöllä on hyviä ja huonoja miehiä tai naisia, ne sen homman tekee. Siksi on mahdotonta sanoa, etä tuo yhtiö on hyvä tai tuo huono. Työntekijän moraalista ja osaamisesta kaikki riiippuu. Kokeilkaapa Kiinteistpalvelu Rumndelin Oy:tä, pieni firma ja siellä näyttäisi työmoraali olevan kohdallaan kaikilla työntekijöillä. Ainakin meillä on toiminut superhyvin.
Helsingin Kiinteistötyöt Oy on pieni firma, 3-4 huoltomiestä. Kaikki kivoja paitsi se vinohammas joka taitaa olla jonkin sortin sosiopaatti. Johtajat erittäin mukavia! Kannattaa käydä toimistolla juttelemassa.
Niinkuin totesitkin,millanen mies tai nainen sattuu teidän yhtiölle tulemaan. Koskee varmaan tätä Rumndeliniäkin?
Paras koko aluuella !
Erittäin asiallinen firma.
30-vuotta alalla toimineena ja useita yrityksiä nähneenä ja kokeneena en voi muuta sanoa, kun HKT on varmasti yksi parhaista ellei paras. Tottakai saattaa kommunikaatio-ongelmia olla (vinohammas) ynnä muuta, mutta perusasenne on oikea, he yrittävät parhaansa eikä rimaa hipoen! Suosittelen lämpimästi.
Itsellä erittäin huonoja kokemuksia! Asiakaspalvelu ylimielistä ja kaikki tuntuu kestävän älyttömän kauan. Suurimpana ongelmana kuitenkin tympeä palvelu.
Alas on mennyt kuin lehmän häntä. Luojan kiitos se vanha korppu ei enääilmeisesti ole asiakaspalvelussa. Asiakaspalvelu onkyllä muutoinkinala-arvoista. Yhtiötä johtaa kaljuksi ajeltu bodaripoika!
Tuskastuneen kommentista voi päätellä että kyseisellä henkilöllä on jonkin sortin asenne ongelma.. tämä ”vanha korppu” jota myös tuulikiksi kutsutaan oli vuosikausia sihteerinä kyseisessä firmassa tietääkseni jo edeltäjässä oli tosi mukava ja lämmin ihminen toki jos kyseisen kommentin jättäneen kaltainen idiootti menee toimistolle tuolla asenteella niin varmasti on voinut jäädä paska maku suuhun en ihmettele yhtään se on nimittäin paljon itsestä kiinni että minkälaista kohtelua sitä muilta saa! ”Kaljuksi ajeltu bodari poika” Ekaksi tulee mieleen että mistäs moinen pojittelu? 40v kyllä se jo mielestäni miehestä menee on myös pelastuslaitoksella töissä joten jo senkin takia on ihan suotavaa olla hyvässä kunnossa! Muista tuskastunut että katkeruus ei ole keneltäkään muulta pois kun itseltäsi veikkaanpa että negatiivisuus vallitsee elämässäsi muutenkin se on sääli. Ps. Hktoy huoltoyhtiönä alueen parhaimmistoa!
Juu Tuulikille <3 ja bodaripojalle myös! Ihan parasta palvelua hyvällä asenteella. Ilmeisesti asiakaskunta on kunnossa kun eivät laajenna hinnalla millä hyvänsä.