Rapu ja Kalat

r@puneiti

Millaisia kokemuksia on tästä suhteesta? Miinukset ja plussat....

9

1662

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RRRRRAPU

      Ihan hyvä yhdistelmä. Kala on Ravun paras ystävä. SIIS YSTÄVÄ. Ehkä hyvään suhteeseen kuuluva "särmä" puuttuu.
      Mutta jos olet Rapu joka on saanut koukkuun Kalan niin pidä kiinni ja lujasti jos haluat rauhallisen, turvallisen elämän.
      Jos olet seikkaileva Rapu niin etsi vaikka Jousimies kaveriksi.
      Itse vanhempane Rapuna haluaisin kiltin Kalan.

    • Kala-ukko

      Ei Kalat ja Rapu sovi yhteen!! Tiedän kokemuksesta!
      Rapu pitkästyy Kalan seurassa. Jos Rapu ei saa tahtoaan läpi, hän mököttää ja hartaasti.
      Niin Kala, kuin Rapukin ovat hyvin tunteelisia ja loukkaantuvat herkästi . . . ja siitä taas seuraa, että piikit lentävät hyvin herkästi puolin ja toisin.
      Hetkittäin voi olla seesteisempiä hetkiä, mut enimmäkseen parisuhde on jäätävää!!!

      • en sanois että kala rapu yhdistelmä ei onnistu.itse olin tasaisessa liitossa yhdeksän vuotta,ei ollut riitaa ihan normaalia elämää.mut sit tää kala sai pomon ylennyksen ja rupes komenteleen ja nälväileen siis muuttu tosi ilkeäksi.vuoden katsoin ja sit läksin lätkiin.mutta kun olen tavannut jonkun ihmisen ja hänestä pitänyt on hän ollut kala.kyll niillä hyvät mahdollisuudet on.


      • intuitio yhdistää rapuja kaloja ja skorppareita


      • sopii kuin nenä pääh
        temppuilija kirjoitti:

        intuitio yhdistää rapuja kaloja ja skorppareita

        Just niin,. Vasta 40 v. ollaan oltu kimpassa.


    • jk

      ei minkäänlaisia

    • reyeryery

      Kalat saa ainakin minut pitkästymään. Ystävinä minulla on monta kalaa, ja todellakin ovat tosi ystäviä. Parisuhde ei tule toimimaan kalojen kanssa.

    • 7+6

      kala miehet on vähän tylsiä.

    • kun on kuuma!

      Itse rapunainen ja pitkässä liitossa kalan kanssa. Ylämäkeä ja alamäkeä on ollut, mutta yhdessä pysytty. Nyt olen tavannut toisen kalamiehen, johon olen rakastunut ja vain seuraamme, tuleeko tästä mitään. Samat piirteet on, kuin tässä nykyisessäkin, mutta se tunne, kun katsomme toisiamme silmiin, on niin musertava, että voisin jättää nykyiseni jo pelkästään sen takia... Haluan loppuelämäni katsoa noita silmiä ja rakastaa... ja tälle tunteelle ei voi mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      221
      1042
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      864
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      821
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      218
      801
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      69
      696
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      52
      624
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      46
      603
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      84
      551
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      513
    Aihe