Minulla on Vectra B ja autossa on ilmennyt sellainen "vika" että en saa auton ovia millään auki, auto oli ajamatta 3 viikkoa ja kun väänsin avainta oven lukossa niin ovien lukot aukesivat vaivalloisesti sitten totesin että akku on täysin tyhjä, no laitoin ovet kiinni ja palasin apuvirtojen kanssa niin en enää saanut auton ovia auki millään, kauko ohjain on minulla hajonnut ajat sitten,. Autoon pääsin sisälle takaluukun kautta ja autolla olen ajellutkin mutta on hieman kiusallista mennä autoon takaluukun kautta ja poistua ikkunan kautta.
Olisiko tuossa autossa joku estolaite jäänyt päälle tai jokin, ja onko tuota oven suojaa jos sen avaa mahdollista saada ovi edes sellaiseen valevireeeseen että pääsisin ovista kulkemaan?
KIITOS KAIKILLE VASTAAJILLE!
Terveisin: Anne
Opel miehet auttakaa!!!
Anne Ooppelisti
1
774
Vastaukset
- 1.9 cdti
En ole omistanut tuollaista autoa, mutta ainakin G-Astraan pääsee sisään vaikka avaimesta on patteri loppu.
Kysy lisää vihjeitä osoitteesta www.ocf.fi, tai käy ooppelin liikkeessä.
Nämä tarkistaisin itse ensin.
Avaimesta on todennäköisesti patteri loppu.
Lukko on "kuiva".
Jos aiemmat eivät auta keskuslukko on rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949127Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki564809Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414501Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit532823Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001546- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641222Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota411189Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1681140