Olen huomannut,että usein volvo on tien tukkona ja keräämässä jonoa .Vai onko kuskeilla käsitys,että volvon mittari on tarkka,vaikka todellinen vauhti on10km/h pienempi
näyttääkö volvojen mittarit liikaa?
jftyuk
16396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
entäs sun mittari,näyttääkö se oikein,nyt tietenkin varotaan ylinopeuksia ehkä sekin vaikuttaa nopeuksiin,koskee kylläkin melkein kaikkia autoilijoita
Se entisessä elämässä peräpukamana ollut joka roikkuu takapuskurissa ja koittaa mennä ohi vaikka keltasella sulkuviivalla nimittäin kyllä ne kaikkien mittarit näyttää suuntaan tai toiseen todellisesta mutta ethän sinä tämmöstä ymmärrä.
Kun ei pääse ohi vaikka ajettais alinopeutta.
Joo,Vanhojen volvojen osalta tuollaista tarinaa sanottiin,että mittari on tarkka,liekö siirtynyt uudempien volvojen keskuuteen sama tarina.Totta tuo,että monesti jonon keulilla ajaa joku volvo 10km/h alle nopeusrajoituksen keräten jonoa,jotka "kaaharit" joutuu ohittamaan
Eikö niistä Volvoista pääse ohitse, kyllä minä ainakin pääsen niistä ohi, mikä siinä on niin vaikeaa?
Päässeet lomille voi ressukoita kovin on suppea elämän ympyrä.
Ei mun V-70:ssä valehtele kuin 5km/h, ja kuka on sanonut että siellä pitää ajaa sitä nopeutta mitä merkki näyttää, saahan toki ajaa hiljempaakin, vai miten on asia tytöt?
mutta liikenteen sujumisen kannalta huono ratkaisu,jos volvon ominaisuudet ei kestä,niin kannattaa vaihtaa merkkiä,vaikka alfaan
Minähän en paskakasaan rahojani laita, kiitoksia vaan.
yleensä Volvisteja syytetään kaahaamisesta, mistä moinen tarve aloittaa provoilu välillä toisin päin?
Kateellisten paskahousujen provoilua ne raukat kun on niin kateellisia esim. Volvolla ajaville ettei ne huomaa eikä näe muiden hidasteluja voi pikku kilit.
totta tuo volvojen hidastelu,kun muutenkin naurettavat nopeusrajoitukset.onneksi bemulla pääsee nopsasti ohi pappa volvoista
Että olet alaikäinen luonnevikainen häirikkö joten käys siellä kaapilla uudestaan.
16" renkailla 7km alle ja 15" renkailla 8km joten esim. vakkari päällä ajaessa laitan sen verran yli niin on oikia nopeus ja silti näitä örveltäjiä ja puskurissa roikkujia riittää.
että hintti bemulla nyt pappa volvosta ohi pääsee.
Mittari näyttää 4 km/h liikaa. Kuitenkin ajan satasen alueella 80 km/h ja 80 alueella 70 km/h, mikä ei mitenkään johdu mittarista. Minä vain haluan ajaa valitsemaani vauhtia. Tauti iski 10 vuotta sitten saatuani sakon muka 98 km/h nopeudesta 80 km/h alueella. Mittari silloin näytti 98 km/h joten todellinen nopeus oli 94 km/h, mutta mikä olen poliisia vastustamaan. Vauhtini hyytyi silloin ja näin jatkan hamaan loppuun asti. Säästyy melkoisesti polttoainekuluissakin. Jos siitä sinulle on jotakin ongelmaa, niin ihan vapaasti vain.