audin etupää

ihmittelen miksei maahantuoja tiedä mitään.vaidoin juuri 2 kpl tukivarsia.ne oli tosi väljät ja vaaralliset!!!!!!!!
104334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

VW kutsuu n. 870 000 auto vuosimallia 94-99 etupään nivelien tarkastukseen, sisältää myös nuo mainitsemasi tukivarret. Vaarallisen väljiksi ne voi päästä vain ellei autoa huolleta säännöllisesti jolloin niveliä ei tarkasteta vuosittain... Viestisi on ilmeisesti tarkoitettu kuitenkin provoksi

Äänestä

Koska et todennäköisesti ole lainkaan pitänyt huolta autostasi. Olkoon auto mikä vaan, jos sitä kohdellaan kuin mitäkin peltoautoa, kärsii siinä muutkin paikat melko rankasti.

Äänestä
  • Ootkos tosiaan huollosta ????
    Ihmetyttää tuo sanonta "jotka eivät pidä autosta huolta"..
    Luulisi sinunkin olevan sen verran huolissasi työpaikastasi ettet tälläisiä laukaise suustasi.
    Jos autossa on aivan ilmiselvä vika etuakselistossa niin luulisi huoltomiehenkin ymmärtävän sen,vai johtuuko kyseiset ongelmat osien laadun epätasaisuudesta vai mistä???
    Toiset huollattavat autonsa normaalisti mutta joutuvat maksamaan "maltaita"auton huollosta sekä "nivelten vaihdosta"...
    Se kielii jatkossa vaan sitä että jotka Audin omistavat, niin eivät välttämättä pysy enää merkkikohtaisena ostajana...

    Äänestä

ei ole huolosta kiinni jos etupää on paskana.kerroppa mitä huolossa ne tekee.jos suola ja paska rikoo nivelet.miksi alukuperäset tukivarret maksaa 200e.kun niitä saa 100e 2kpl alkuperäsiä.paateko huolossa rasvaa että nivelet kestää

Äänestä

huoltomiehelle vastaa en toisi edes autoani teile huoltoon.se on valohoitoo.miksi se koskee niin monta autoa oneksi en ole yksin

Äänestä

Autollani on ajettu 100 000km ja ensimmäinen väljyys huomattiin jo 60 000 kilometrissä.
Pyysin korjaamaan vian mutta siellä sanottiin että osia ei ole,sanottiin nivelten menevän Saksan markkinoille....(vaihdettiin kun osia saatiin)
Autoon on vaihdettu viime vuonna taaimmainen alatukivarsi sekä koiranluut ja taas on nivelissä väljää...
Herää kysymys siitä että oliko autovalmistajalla tieto nivelten rakenteesta tai nivelten huonosta laadusta jo aikasemmin ,vai odottettiinko sitä hetkeä että voidaan sanoa vian johtuvan normaalista kulumisesta....
Asiakas joutuu kuitenkin olemaan jossain määrin maksumiehenä(tehtaan kutsu korjaukseen) tässäkin asiassa ja joka on mielestäni hieman väärin koska
tässä on mennyt aikaa, ylimääräisiä kustannuksia ja hermoja ,minkä tämä soppa on saanut aikaan

Äänestä

maahan tuojalle neuvo pyytää ensinmäisenä ne autot tarkistukseen jossa ajaessa tuntuu kolinaa.mutta se on autoisille pahvipäälle vaikeeta kun se ei tiedä mitä pitäs tehdä.taidan vaihtaa itse nivelet kun en osaa edes kirjoitaa.mut natina kuuluu ajaessa!

Äänestä
  • Pientähän se on jos etupää kolisee, mutta kun kolisee takapääkin. A4Q ajettu 101000km

    Äänestä

jos sulla on huonosti huolettu auto.ne ei kai ole tippakannulla voidellut sun niveliä.vaidan itse etupään nivelet.ei tartte odottaa suomen maahantuojan nopeaa toimintaa!!! se vittumaista jos auto lähtee motarilla käsistä!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Miksikähän ei huolto maininnut tyyppivioista kun
    vaihtoivat asiakkaan laskuun ( n. 700 €) alatukivarret joulukuussa 03.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


misei tehdä mitääm kirjoitti:

ihmittelen miksei maahantuoja tiedä mitään.vaidoin juuri 2 kpl tukivarsia.ne oli tosi väljät ja vaaralliset!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu