surat thanilt samuill 15.35

AirAsian lento BKK-URT on ko. paikas 15.35. Ehtiikö samanä päivänä Don Sakist Samuille?

4

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JepJuuJep

      Miksi ette varaa hiukan kalliimpaa lentoa ja lennä suoraan Samuille. Säästyy yksi kokonainen lomapäivä eikä tarvi miettiä lauttojen aikatauluja???

    • terrveterrrve

      jos menette taksilla. Ostatte lauttalipun siitä lentokentän aulasta (200THB) ja sitten otatte taksin rantaan (1500THB). Sinne rannikolle kesti taksilla 1,5h körötellä. Jos teitä on monta ihmistä, niin pääsette taksilla samoihin hintoihin mitä bussillaki maksais. Sieltä samuin laiturista sitten neuvottelette jonku kyydin shawengille tai lamaille, minne nyt ikinä menettekin. Minkään mopotaksin kyytiin en todellakaan suosittele menemään kun sinne shaweng-lamai seudulle on vielä aika pitkä ja mutkainen matka..

      • hyvin ehtii

        ne myy lentokentällä yhdistelmä lippuu bussi lautta hinta n.300bht, itse menin viime vuonna samalla lennolla. ei tarvi maksaa kallista taksia!


      • kohta reissussa
        hyvin ehtii kirjoitti:

        ne myy lentokentällä yhdistelmä lippuu bussi lautta hinta n.300bht, itse menin viime vuonna samalla lennolla. ei tarvi maksaa kallista taksia!

        siellä lentokentällä oli ilmeisesti niitä matkakioskeja joista sai nämä liput ostaa? Taidetaan mekin mennä tällä tavalla kun lento bangkokista samuille maksaa satasen ja surat thaniin pääsee 35 eurolla


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      127
      5735
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2539
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2467
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      5
      2053
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1283
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      58
      1045
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      1032
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      902
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      815
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      805
    Aihe