Aikamoinen säästökuuri luvassa

Toimintasuunnitelmaa vilkaistessa silmiin pistää hallinnon talouden järkiperäistäminen. Budjetissa on n. neljännes hallintoon käytettävästä rahasta poissa. Mutta kuka lähtee ja kuka jää kun palkkakulujakin laihdutetaan 54014 euroa.

http://www.judoliitto.fi/tapahtumat/liittokokoukset_ja-seminaarit/?x128525=1723350
5912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tj. Pekka Lehdes ymmärtäisi lähteä ja antaa tilaa uusille, tekeville tuulille !

Äänestä
  • Täällä toivotaan ihan samaa. Saadaan vihdoinkin liitto toimimaan.

    Äänestä

  • TJ:lle TJ=0 kirjoitti:

    Täällä toivotaan ihan samaa. Saadaan vihdoinkin liitto toimimaan.

    Eiköhän siellä liitossa kuitenkin toiminnanajohtajaa tarvita. Ottamatta kantaa henkilöön, ei nykyisen väistyminen tätä rahoitusongelmaa ratkaisisi, uusi pitäisi kumminkin palkata.

    Äänestä

Onhan tuo harmi, että joudutaan vyötä kiristämään. Totuus on kuitenkin se, että jos tuloja ei ole niin menoja ei kannata kovin paljoa kerryttää.

Nopeasti vilkaisten säästöt menevät hallinnosta eli todennäköisesti sieltä projektiporukka vähenee ja muuten homma toimii entisellään. Pahempi tilanne tulee eteen, jos olympiakomitean tuki lakkaa. Silloin pitää oikeasti miettiä, mihin olemassaolevat rahat laitetaan...

Äänestä
  • Esim. tiedottaminen pitäisi delegoida sen osaaville, mutta kun ei ? " Eskon puumerkki " ( lue tj.n ) pitää näkyä joka paikassa. Keskity Pekka vaikka markkinointiin, mutta ihan eri vakavuudella kun aikaisemmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lähdes kirjoitti:

Toimintasuunnitelmaa vilkaistessa silmiin pistää hallinnon talouden järkiperäistäminen. Budjetissa on n. neljännes hallintoon käytettävästä rahasta poissa. Mutta kuka lähtee ja kuka jää kun palkkakulujakin laihdutetaan 54014 euroa.

http://www.judoliitto.fi/tapahtumat/liittokokoukset_ja-seminaarit/?x128525=1723350

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu