Ostin tuollaisen paketin. Vähän käytetty, mutta melkein kuin uusi. Maksoin 2500€. Maksoinko liikaa, vai saanko rahalle vastiketta? Into päästä radalle kokeilemaan jo kova, saati sitten seuraavan vuoden hirvijahdin odotus!
Svarovskin kiikarista mietin, että ammunko sillä vielä 40vuoden kuluttua, vai kuinka kauan kiikareiden käyttö ikä yleensä on?
Sako 85 Finnlight .308 Win + swarovski Z6i 1-6x24
4
1342
Vastaukset
- Hillbergmounting.
Kiikari kestää, jos et kolhi, mutta ase ei.
- on se kumma homma
Miksikäs ase ei kestäis?
- itttekin kummastellu
on se kumma homma kirjoitti:
Miksikäs ase ei kestäis?
kaikkialta saa lukea Sako 85:n paremmuudesta 75:een verrattuna... paitti hilbergmountingin teksteissä. joka kirjotuksessaan heppu sanoo ko. pyssyjä surkeiksi italiantekeleiksi, vaikka tälle ei tunnu olevan mitään todellisuuspohjaa.
85 ainakin yhtä vankkaa tekoa kuin 75, paitsi että paremmin viimeistelty, parempi käytettävyys ja isommat valikoimat eri malleja. näin on vaan närhen munat. - Förskotti.
itttekin kummastellu kirjoitti:
kaikkialta saa lukea Sako 85:n paremmuudesta 75:een verrattuna... paitti hilbergmountingin teksteissä. joka kirjotuksessaan heppu sanoo ko. pyssyjä surkeiksi italiantekeleiksi, vaikka tälle ei tunnu olevan mitään todellisuuspohjaa.
85 ainakin yhtä vankkaa tekoa kuin 75, paitsi että paremmin viimeistelty, parempi käytettävyys ja isommat valikoimat eri malleja. näin on vaan närhen munat.Kummastelen minäkin vuorostani kummasteluasi, kun et tiedä, että 75 huippuase makaroni-85:n rinnalla. Raportista tulisi liian pitkä ja olisi mitä ilmeisimmin "helmiä sioille".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360