Bauhaus

Tämäkö on tulossa Ylivieskaan?
4530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minkäänlaisiin riemujuhliin.
On meinaan sen suunnan kauppa hintojensa puolesta, ettei sinne vähävaraisilla, tai hintatietoisilla asiakkailla ole mitään asiaa, tuut huomaamaan.

Äänestä
  • usko, että tulee Ylivieskaan, Kokkolaan ehkä joskus. Muuten kyllä Bauhaus on hinnoiltaan edullinen (hakkaa mennen tullen nämä paikalliset rauta-alan "kioskit") ja tavaravalikoima paras. Tulee käytyä usein Oulun Bauhausissa.

    Äänestä

  • tällä istumalla kirjoitti:

    usko, että tulee Ylivieskaan, Kokkolaan ehkä joskus. Muuten kyllä Bauhaus on hinnoiltaan edullinen (hakkaa mennen tullen nämä paikalliset rauta-alan "kioskit") ja tavaravalikoima paras. Tulee käytyä usein Oulun Bauhausissa.

    Että et varmasti ole koskaan käynyt yhdessäkään Bauhausissa.

    Em. putiikki on aikas tavalla samanlainen, kuin Lidl, jossa myös olen käynyt yhdesti, mutta kuitenkin tavallaan kaksi kertaa, sen ensimmäisen kerran ja samalla myös sen viimeisen kerran.

    Äänestä

  • Uskaltaisin väittää kirjoitti:

    Että et varmasti ole koskaan käynyt yhdessäkään Bauhausissa.

    Em. putiikki on aikas tavalla samanlainen, kuin Lidl, jossa myös olen käynyt yhdesti, mutta kuitenkin tavallaan kaksi kertaa, sen ensimmäisen kerran ja samalla myös sen viimeisen kerran.

    sinähän outo jyväjemmari oot. Vai samalainen kuin lidil... No samasta maasta taitavat olla ja lyö laudalta kotimaiset kepulaiset puljut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jippiiiiii kirjoitti:

Tämäkö on tulossa Ylivieskaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu