Ajankohtaisempaa kuin koskaan

http://www.youtube.com/watch?v=QnFeNpNSAvg&feature=related



"Kyky"-puolue on tosiaankin jälleen vallankavassa ja tulos on ja - varsinkin - tulee olemaan sen mukaista:
http://www.oikeus.fi/14499.htm
8271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

mutta ne kieroilijat osasivat pelata viekkaasti jatkoaikaa. Ne puhuivat vanhuksista ja sairaanhoidosta, mutta ei sanaakaan vielä tässä vaiheessa työurien jatkoista. Työvoimapulasta esitettiin enää täydelliseen valheeseen perustuvia haaveita, että josko suurista ikäluokista.

Ja talouspuolen, ne peittelivät velanotolla:
http://velkakello.fi/

köysi kiristyy kuitenkin päiväpäivältä. Näin ei tietenkään loputtomiin jatkaa ja silloin se rommaus todenteolla alkaa. Nyt kusettajahallitus tosiasiallisesti tukee em. velkarahalla keinottelua mutta keinottelun tukeminen ei luonnollisestikaan voi enää olla uuden hallituksen pääasia.
Varallisuusvero on mm. saatettava voimaan, taannehtivana. Ei sille mitään mahda.

Äänestä

"" "Kyky"-puolue on tosiaankin jälleen vallankavassa ja tulos on ja - varsinkin - tulee olemaan sen mukaista:
http://www.oikeus.fi/14499.htm""

Asunto-osakkeiden tarjonta on kasvanut 200 % viimevuodesta. Se vaatii jo todellisia "kykyjä", eikö totta.

Äänestä
  • ennenmuuta Asuntoparkissa (veronmaksajien rahoilla seisotettuna)
    Asunnot 31154
    Uudiskohteet 7204
    Loma-asunnot 2955
    Tontit 4734
    Talopaketit 1072
    Maa- ja metsätilat 340
    Muut kohteet 312


    ja mikä ei mahdu asuntoparkkiin, no kykypuolueessa tiedetään kyllä miksi:
    http://www.oikeus.fi/14499.htm

    Äänestä

ikivelkaa varova ?

Äänestä

miten olisi tällainen oikeistolaisten metkujen erikoistarjous !

Siinä kävi täsmälleen samoin kuin sillon Holkerin "verotus kevenee" -kampanjassa, että kusettajat kusettavat ja sen jälkeen verotus kiristyy rutkasti samoin kuin työttömyys. Natsit yrittävät venyttää muilutustaan vaaleihin asti. Ennen sitä vallitsee synkkä hiljaisuus.....

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20101144243

Äänestä
  • Koita nyt sinäkin pälli päättää mitä haluat, pitääkö nostaa veroja vai laskea? Pitääkö leikata kuluja vai ei?

    Sairaseläkkeitä pitäisi varmaan nostaa?

    Ihmisten PITÄISI pysyä hiljaa jos ei kehittävää keskusteltavaa löydy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haans. kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=QnFeNpNSAvg&feature=related



"Kyky"-puolue on tosiaankin jälleen vallankavassa ja tulos on ja - varsinkin - tulee olemaan sen mukaista:
http://www.oikeus.fi/14499.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu