Bemari syttyi tuleen kesken ajon

kuuma auto

Henkilöauto syttyi palamaan ajon aikana Hermannin Rantatiellä Helsingin Sörnäisissä lauantaipäivänä kahden jälkeen.

Palossa vältyttiin henkilövahingoilta, mutta BMW-merkkinen henkilöauto vaurioitui moottoritilasta. Paikalle saapunut palokunta sammutti liekehtivän auton.

Palolaitoksen mukaan tulipalo johtui oikosulusta. Etuvalon kohdalta lähtenyt palo ei ehtinyt levitä laajemmalle, ja aineelliset vahingot jäänevät alle tuhannen euron.

Tulipalon takia toinen Hermannin Rantatien kahdesta kaistasta jouduttiin sulkemaan liikenteeltä. Palo aiheutti hetkellistä ruuhkaa, mutta nyt liikenne sujuu jo normaalisti.

9

905

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ------

      Vai keksitkö itse koko jutun?

    • hhaaa

      yllättäen bmw! Ei Rellut pala!!!!

      • Totuudentorvi 34

        kohden palaa 100 Rellua.


    • Ladamiäs

      Hesalaiset on niin tyhmiä, että ne tupakoi autossaan. Tai sit omistaja kävi niin kuumana....

      • BMW:n ja etanan ero?

        Etkö osaa lukea? " Palolaitoksen mukaan tulipalo johtui oikosulusta. Etuvalon kohdalta lähtenyt palo ei ehtinyt levitä laajemmalle, ja aineelliset vahingot jäänevät alle tuhannen euron."


      • vakuutukset kunnossa
        BMW:n ja etanan ero? kirjoitti:

        Etkö osaa lukea? " Palolaitoksen mukaan tulipalo johtui oikosulusta. Etuvalon kohdalta lähtenyt palo ei ehtinyt levitä laajemmalle, ja aineelliset vahingot jäänevät alle tuhannen euron."

        minullakin paloi ihan uusi auto, otin videokuvaa sammuttamisen sijaan. Koska ei ole varaa maksaa vakuutusmaksuja eikä auto lyhennyksia, ajattelin sammuttamisen sijaan ottaa vakuutuksesta rahat http://www.youtube.com/watch?v=X6mLT9j1B-Y&feature=related


    • sdfsfssdffdfsfs

      Olikohan tuo se sama bemari josta oli juttu vähän tämän treadin jälkeen palstalla että 520D sammui kesken ajon?

      • ....

        520da:ta jossa kolmosvaihde rusahti kun sen laittoi päälle ja bensaa tuli pakoputkesta? En vieläkään käsitä miten bensaa voi tulla diesel auton pakoputkesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      204
      6170
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      171
      5735
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      248
      4280
    4. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      15
      3974
    5. 234
      3615
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      134
      3416
    7. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      65
      3399
    8. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      128
      3249
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      21
      2966
    10. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      2
      2429
    Aihe