Näin vinkeillä eroon syysmasennuksesta
- Pidä vuorokausirytmi mahdollisimman tasaisena
- Hanki kirkasvalolamppu
- Unohda turha makea ja nauti sen sijaan tuoreita kasviksia
- Aloita uusi liikuntaharrastus
- Vietä aikaa ystävien kanssa
- Syö vitamiineja
- Vähennä alkoholin käyttöä
- Hanki apua ajoissa, jos oireet jatkuvat pitkään
- Pidä vuorokausirytmi mahdollisimman tasaisena
- Hanki kirkasvalolamppu
- Unohda turha makea ja nauti sen sijaan tuoreita kasviksia
- Aloita uusi liikuntaharrastus
- Vietä aikaa ystävien kanssa
- Syö vitamiineja
- Vähennä alkoholin käyttöä
- Hanki apua ajoissa, jos oireet jatkuvat pitkään
Vastaukset 13
Vanhimmat
tosiaankin apua masennukseesi.
kiitos. Noita vinkkejä on joka lehden palstoilla.
Kyllä paras syysmasennuksen poistaja on kunnon pano suoraan suomeksi sanottuna :D
ei muuta olekkaan juin KYRÅÄ mielessäsi
^^^^
Koskas mennään panemaan;)? Oon puutteessa ja p***u on jatkuvasti mielessä.
Masennus johtuu juuri siitä,kun se on panemassa sen................. VOI tätä tuskaa! Vituttaa ihan sairaasti!
Kaikki konstit kokeiltu, mutta kirkasvalolamppua ei. Vielä jäi yksi vaihtoehto ja varmasti tehokkaampi, mutta kun sitä on tälläinen saamaton:D
aijaa? mistä luulet tietäväs mun seksielämätilanteen ? oli niin vihamielinen kommentti, että tais alkaa panettamaan :D äh, ota nappis omaan masiksees. Kenelle sopii mikäkin tapa.
oo mikään pakko hyväksyä sellasta äijää, olkoonpa sit vaikka kuinka lapset, omakotitalo ja hyvätulonen ukko. Se ilmeisesti on pettäny sua jo monta vuotta ja tekee sitä jatkuvasti?!
jos ei ole syysmasennusta? Tarviiko silloinkin tehdä tuo kaikki?
Heh, no en minäkään oikeasti kärsi mistään syysmasennuksesta. Sinänsä ihmeellistä ,yleensä pieni alakulo nostaa päätään. Ap:n suositukset tosin olivat ihan hyviä unohtamatta tietenkään tätä parastaan panemista kärsipähän kaamosmasennuksesta tai ei.
ei nyt edes sitä alakuloa ole ;) Nautin kun tulee talvi :) eikä aina tartte olla niin tehokaskaan, saa laiskotella... mutta parasta, ei kai kukaan huonoa ;)