Apua! Kissani rakastaa öljyä!!

Beeline

Eli tuossa otsikossa on sanottu jo asiani. En ole löytänyt aiempia keskusteluja aiheesta, joten auttakaa hyvät ihmiset! Kissani rakastaa fanaattisesti rypsiöljyä... Mistä se johtuu? Kissathan ovat petoja??

Mulla oli pienessä purkissa yöpöydälläni sitä kyseistä öljyä, koska minulla on tapana laittaa sitä ripsiin ennen nukkumaanmenoa. Kissani suorastaan syöksyi sen päälle kun sen huomasin ja söi purkin sisällön. Että semmoista.

Haluan vain tietää, onko ruokaöljyt kissoille vaarallisia? Ja ehkä niitä kokemuksia vois tähän pistää kellä löytyy.
Kiitos etukäteen.

2

475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rasvainen kissa

      Ei kissasi varmaan olisi sitä ottanut jos se olisi hyvin vaarallista:) Ei siinä mitään hätää ole kissasi puolesta, mutta ne ripset. Laita purkki ensi kerralla kiinni.
      En ole asiantuntija, mutta rasva maistuu myös minun kissalle ja turkille se on tietääkseni hyvä. Mutta minä annankin rasvaista sian kylkisiivua. Kasvistuotteethan eivät ole kissalle tarkoitettuja kuten tiesit. Ei se ole litra sotalla sitä nauttinut ja uskallan luvata ettei kissasi terveys ole vaarassa...

    • 5+24

      vaikutusta kertasyönnistä kuin tolkuton ripuli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      244
      2304
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1528
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      30
      1346
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      58
      1340
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1299
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe