Etsitään suomesta paikka mistä saa ostettu goldendoodle , ja millainen hinta siittä pyydetään , jos sulla on asiaan tietoa , ota ystävällisesti yhteyttä. Goldendoodle on sekoitus villakoirasta ja kultaisesta noutajasta. Please give us more information about goldendoodles , where we could find them in finland?
mistä suomessa löytyy goldendoodle kenneli?
7
11837
Vastaukset
- yhdensortin noutaja
Toivottavasti ei mistään! Se ei ole virallinen rotu, joten ei kasvattajiakaan toivottavasti löydy. Rodut pysyköön lestissään!!
- Goldendoodle
Miten luulet eri rotujen ylipäätään syntyneet ellei niitä joku olisi lähtenyt kehittämään??? Kenneleitä tiedän olevan vain ulkomailla Jenkkilässä ja Englannissa. Minä olisin myös hyvin kiinnostunut Goldendoodleista ja jos Suomesta löytyy kasvattaja kyseiselle rodulle niin olisi kiva tietää kuka ja missä...
Nykyiset koirarodut (lukuunottamatta alkukantaisia rotuja)ovat hyvin sairastavaisia (jalostuksen takia), joten tietoisesti tehtyjä risteytyksiä tarvitaan geenipoolin laajentamiseksi. Myös sekarotuiset koirat ovat huomattavasti terveempiä kuin ns.rotukoirat.
- lennart
sama juttu. kissojen ja koirien kanssa goldenia etsitty vaan ei mistään tunnu löytyvän.
- Kadotet
Hangosta, hinta 2500 e, jonotuslista
- Näinonnäreetti
EI Suomen välipentueille ja rekisteröintikiellossa oleville! Hakekaa tosiaan ulkomailta:
http://www.pets4homes.co.uk/search/?type_id=3&breed_id=143&advert_type=1&results=10&sort=pricehigh - Vilperi33
No siis kirjoita hakuun esim: myydään goldendoodle niin kyllä alkaa löytyä suomalaisiamyyjiä! Itsekkin ostamassa samaa rotua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986148KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495617Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071778- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998